Drevené podlahy a nábytok – ako ich skombinovať?

Pokiaľ ide o výber farieb stien, jednu dôležitú vec, ktorú musíte brať do úvahy už na samotnom začiatku je farebný tón drevenej podlahy. Existujú totiž určité farby stien, ktoré zodpovedajú farbám podláh vyrobených z dreva. Ako si uľahčiť výber a rozhodnúť sa pre tú najlepšiu farbu, ktorá bude ladiť s vašim interiérom?

Svetlá drevená podlaha v kombinácii s bielymi stenami

Svetlé drevené podlahy sa medzi majiteľmi domov stali veľmi populárnymi, a to z rôznych dôvodov. Dodávajú miestnosti svetlú atmosféru; opticky zväčšujú priestor interiéru a pôsobia nadčasovo. Vo všeobecnosti možno povedať, že biela nástenná farba pôsobí úhľadne a čisto. Ak sa vám však nepáči ostrá biela, tónujte ju so šedobielym odtieňom. Sivobiele farby sú zvyčajne jemnejšie a miernejšie ako jasné biele. Ak nie ste fanúšikom sivobielej farby, môžete zvoliť trebárs krémovú. Mali by ste tiež zvážiť tóny, ktoré dopĺňajú podtóny z drevenej podlahy. Ak uprednostňujete farby stien bez výrazného akcentu, môžete zvoliť farbu vo farebnej škále ako je podtón z podlahy.

Drevené podlahy a zvýšená starostlivosť

Ak ste sa aj vy rozhodli pre výber drevenej podlahy, ktorú skombinujete s peknou farbou stien, výborne! Avšak nezabúdajte na pravidelnú a dôkladnú údržbu o drevo ako také, keďže ide o prírodný materiál, ktorý neustále pracuje. Farby na drevo vám poslúžia na skrášlenie celkového vzhľadu dreva, ale tiež prispievajú k ochrane pred poveternostným vplyvmi. Olej na drevo slúži na ochranu drevených podláh, nábytku či iných produktov vyrobených z dreva, pri ktorých chcete zachovať prvotriednu životnosť a odolnosť. Ak si však s výberom farby či oleja na drevo neviete dať rady, neváhajte a poraďte sa so skúsenými odborníkmi, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické a praktické skúsenosti.