Najlacnejšie energeticky úsporné formy vykurovania

Nájsť šetrný spôsob vykurovania nie je dnes až také náročné ako to bolo kedysi. Dnes sú všetky noviny preplnené článkami o energeticky úspornom vykurovaní. Samotná verejná mienka sa skôr prikláňa k šetrnému vykurovaniu a nezdravému vykurovaniu dáva zbohom.

Aký typ vykurovania by ste si mali zabezpečiť, aby ste neuškodili svojej peňaženke a ani životnému prostrediu? V prvom rade by ste si mali naštudovať informácie o ohrievačoch vody. Prečo?

Ohrievače vody 

Vykurovanie v domácnosti nepriamo súvisí aj s ohrievaním vody. Podaktoré domácnosti na dome kúria v domácnosti len kvôli tomu, aby mali k dispozícii vodu. Nemajú to však domyslené. Keby využívali energeticky úsporné ohrievače vody, mali by vodu v akomkoľvek čase a zároveň by šetrili životné prostredie. Pri výbere ohrievačov vody nezabúdajte zohľadňovať aj priestor, ktorí máte k dispozícii.

Plynové kotly

Pokiaľ žijete v oblasti, kde máte prípojky k zemnému plynu, je kúrenie plynovým kotlom jedna z najlacnejších ciest, ako si zabezpečiť teplo v domácnosti. Vzhľadom na to, že plyn je fosílne palivo, nemôžeme hovoriť o ekologickom vykurovaní, avšak patrí k pohodlným formám vykurovania. K pohodlným preto, lebo nebudete potrebovať skladové priestory na palivo. Na výber máte stacionárne alebo závesné plynové kotly, s prietokovým ohrevom alebo kotol so zásobníkmi vody.

Tepelné čerpadlo

Najvýkonnejšie tepelné čerpadlá dokážu zdarma získať až 80% energie, čo je pomerne slušné číslo. Na kúrenie využíva len nezávislé obnoviteľné zdroje a pre svoje fungovanie nepotrebuje žiadne prídavné zariadenie. Takýto typ vykurovania je 100% ekologický (nevznikajú žiadne emisie CO2). Pri výkone nevydáva žiadne zvuky, má pekný dizajn a jednoducho sa inštaluje.