Preprava tovaru z Turecka na Slovensko – všetko, čo by ste o nej mali vedieť

Preprava tovaru z Turecka na Slovensko – všetko, čo by ste o nej mali vedieť

Je pre váš biznis kľúčová preprava tovaru z Turecka na Slovensko alebo zo Slovenska do Turecka? Kamiónová doprava Turecko – Slovensko ponúka hneď niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať tú najlepšie vyhovujúcu vašim potrebám. Dovoľte nám predstaviť vám výhody a nevýhody rôznych spôsobov dopravy poskytovaných prepravnými spoločnosťami.

Express doprava z Turecka a do Turecka

Prvou možnosťou je expresná preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a naopak). Ide o najrýchlejší a zároveň najbezpečnejší spôsob prepravy vášho tovaru. Je však vhodný predovšetkým pre firmy, ktoré majú dostatočné množstvo tovaru na vyplnenie celej kapacity kamióna (1,3 t - 3,5 t). Vďaka tomu, že kamión prepravuje iba váš tovar, priamo, bez zastávok, nakladania a vykladania, minimalizuje sa riziko oneskorenia aj poškodenia tovaru. Ak je express doprava z Turecka / do Turecka tým riešením, ktoré hľadáte, je dôležité zvoliť si spoľahlivú prepravnú spoločnosť, ktorá vám poskytne záruku včasného doručenia, zákaznícky servis 24/7 a kompletné služby v oblasti colnej deklarácie.

Celovozová (FTL) alebo čiastočná (LTL) preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a naopak)

Ak nepotrebujete expresne rýchlu prepravu alebo nemáte také množstvo tovaru, ktoré by vyplnilo celú kapacitu kamióna, môžete si vybrať medzi službami celovozová (FTL) preprava alebo čiastočná (LTL) preprava.

Celovozová (FTL) preprava tovaru z Turecka na Slovensko alebo zo Slovenska do Turecka je určená pre firmy, ktoré potrebujú mať k dispozícii celý kamión. Výhodou tohto druhy prepravy je, že prepravná spoločnosť prevezme náklad priamo od vás a bez prekládky ho doručí na miesto určenia. Rozdiel oproti express doprave spočíva iba v rýchlosti doručenia a nižšej cene.

Čiastočná (LTL) kamiónová preprava Turecko v kombinácii so zbernou službou je určená pre tých, ktorí potrebujú prepraviť menšie zásielky a nevyužijú celý kamión. Pri tomto type prepravy logistická spoločnosť konsoliduje viacero menších zásielok od rôznych odosielateľov do väčších skupín a tie potom preváža na pravidelných trasách. Výhodou je úspora financií, pretože platíte len alikvotnú čiastku za váš náklad, a tiež ekologický aspekt, pretože neposielate na cesty poloprázdne kamióny. Treba však počítať s tým, že doručenie trvá dlhšie a kvôli viacerým nakládkam a vykládkam tovaru môže dôjsť k oneskoreniu.