Toto sú najdôležitejšie vlastnosti pre kvalitnú sedačku

Toto sú najdôležitejšie vlastnosti pre kvalitnú sedačku

Ak hľadáte na trhu vysoko kvalitnú sedačku, pozorne si naštudujte, čo kupujete. Existujú totiž spoločnosti s nízkou kvalitou sedačiek, ktoré však vykonali kus práce pri pokuse, aby ich sedačky  vyzerali podobne ako vysoko kvalitné konkurenčné výrobky.

Existuje však niekoľko rozdielov, ktoré odlišujú vysoko kvalitný nábytok od konkurencie. Tu sú najdôležitejšie prvky, ktoré treba hľadať, aby ste sa uistili, že dostávate to, za čo ste zaplatili.

Konštrukcia rámu

Konštrukcia rámu vašej sedačky hrá obrovskú úlohu pri určovaní trvanlivosti vašej sedačky. Ak chcete, aby vaša sedačka vydržala, potrebujete, aby bola vyrobená z pevného tvrdého dreva, ktoré bolo sušené v peci. Toto masívne drevo sa všeobecne považuje za najlepšiu voľbu pre odolný rám sedačky.

Sušenie dreva v peci odstraňuje až 95% vlhkosti, čo zabraňuje deformácii rámu v priebehu používania. Okrem toho, keď sú tieto kusy pevného dreva zaistené hmoždinkami a lepidlom, rám sedačky je veľmi pevný. Pokiaľ ide o vysoko kvalitné sedačky, je potrebné sa zamerať aj na kvalitu spojov.

Ručne vyrábané pružiny

Pružiny gauča sa používajú na tlmenie nárazov a môžu poskytovať sedačke pevnosť a elasticitu. Všeobecne existujú dva typy pružín, ktoré sa používajú pri konštrukcii sedačiek - vinuté pružiny a kľukaté pružiny. Pre kvalitné rozkladacie sedačky sa vinuté pružiny všeobecne považujú za lepšiu alternatívu.

Vysoko odolná pena

Pena s vysokou odolnosťou (HR-High Resiliency) sa používa na naplnenie tých najlepších sedačiek, najmä ak má odolnosť s hodnotou 2,0 HR. Stredne pevná pena sa považuje za vhodnú pre väčšinu vankúšov na sedenie, keďže dlho vydrží.

Trvanlivosť tkaniny

Odolná látka čalúnenia je ďalším dôležitým prvkom kvalitných sedačiek. Na každodenné použitie by tie najlepšie sedačky na mieru mali obsahovať bavlnu alebo ľan ako poťahovú látku. Daľšia možnosť je syntetické mikrovlákno, ktoré je tiež odolné voči škvrnám.