Toto sú najdôležitejšie vlastnosti pre kvalitnú sedačku

Toto sú najdôležitejšie vlastnosti pre kvalitnú sedačku

Ak hľadáte na trhu vysoko kvalitnú sedačku, mali by ste vedieť, čo kupujete. V dnešnej dobe totiž existujú spoločnosti s nízkou kvalitou sedačiek, ktoré vykonali pozoruhodnú prácu pri pokuse, aby sedačky s nízkou kvalitou vyzerali ako ich vysoko kvalitné náprotivky.

Existuje však niekoľko rozdielov, ktoré odlišujú vysoko kvalitný nábytok od konkurencie. Tu sú najdôležitejšie prvky vysoko kvalitných sedačiek, ktoré treba hľadať, aby ste sa uistili, že dostávate to, za čo ste zaplatili.

Konštrukcia rámu

Konštrukcia rámu vašej sedačky hrá obrovskú úlohu pri určovaní trvanlivosti vašej sedačky. Ak chcete, aby vaša sedačka vydržala, potrebujete, aby bola vyrobená z pevného tvrdého dreva, ktoré bolo sušené v peci. Toto masívne drevo sa všeobecne považuje za najlepšiu voľbu pre odolný rám sedačky.

Sušenie dreva v peci odstraňuje až 95% vlhkosti, čo zabraňuje skresleniu alebo skloneniu rámu v priebehu času. Okrem toho, keď sú tieto kusy pevného dreva zaistené hmoždinkami a lepidlom, rám sedačky je veľmi tvrdý. Pokiaľ ide o vysoko kvalitné sedačky, hľadajte zámkové spoje, spoje v hmote, alebo lepené spoje.

Ručne vyrábané pružiny

Pružiny gauča sa používajú na tlmenie nárazov a môžu poskytovať sedačke pevnosť a elasticitu. Všeobecne existujú dva typy pružín, ktoré sa používajú pri konštrukcii sedačiek - vinuté pružiny a kľukaté pružiny. Pre kvalitné rozkladacie sedačky sa vinuté pružiny všeobecne považujú za lepšiu alternatívu.

Vysoko odolná pena

Pena s vysokou odolnosťou (HR) umožňuje naplnenie tých najlepších sedačiek, najmä ak má odolnosť s hodnotou 2,0 HR. Stredne pevná pena sa všeobecne považuje za vhodnú pre väčšinu vankúšov na sedenie, keďže je trvanlivá a dlhá. Vysoko odolná pena je vrchná časť výplne vlasca, pretože sa môže po stlačení vrátiť do pôvodného tvaru.

Trvanlivosť tkaniny

Odolná látka na čalúnenie je ďalším dôležitým prvkom vysokokvalitných sedačiek. Na každodenné použitie by najlepšie sedačky na mieru mali obsahovať bavlnu alebo ľan ako poťahovú látku. Tretia možnosť je syntetické mikrovlákno, ktoré je tiež odolné voči škvrnám. Tkaniny zvládnu časom viac opotrebenia ako iné tkaniny, ktoré majú potlačené vzory.