Vyberáme kvalitné elektrocentrály na profesionálne využitie!

Nachádza sa vaša chalupa mimo civilizácie, uprostred lesa, kde však nie je zdroj elektrickej energie? Niekto vám túto romantiku môže závidieť, no vy si veľmi dobre uvedomujete, že život bez elektriky nie je vôbec taký jednoduchý, ako sa môže spočiatku zdať. Záchranou v tomto prípade je kvalitná elektrocentrála, ktorá zastúpi funkciu zdroja elektrickej energie. Čo to vôbec elektrocentrála je a aké parametre by ste si pri kúpe mali všímať?

Čo je elektrocentrála?

Pred tým, ako sa zameriate na výber kvalitnej a spoľahlivej elektrocentrály určenej rovnako ako aj pre profesionálov, tak i domácich kutilov, v krátkosti si zhrnieme, čo to vôbec elektrocentrála je. Ide o zariadenie, ktoré je zložené zo spaľovacieho motora a generátora, ktorý slúži k výrobe elektrickej energie, čo je už zrejmé zo samotného názvu. Spaľovací motor môže byť buď benzínový alebo naftový a ako generátor slúži buď alternátor alebo dynamo. Elektrocentrály sa používajú na miestach, kde nie je k dispozícii elektrická sieť, pričom je na týchto miestach nutné prevádzkovať elektrické zariadenia. Využívajú sa predovšetkým v stavebníctve, pri montážnych prácach, no taktiež na festivaloch či chatách, ktoré nemajú prístup k elektrickej sieti.

Aké parametre si mám pri kúpe všímať?

Jedným z najdôležitejších faktov je, že elektrocentrály nepracujú pri plnom zaťažení na „pokraj svojich síl“ a uvádzané technické parametre spĺňajú skôr s určitou rezervou. Treba podotknúť, že sú maximálne spoľahlivé a už v sériovej výrobe sú vybavené tými najmodernejšími technológiami, ktoré zabezpečujú prvotriednu i tichú prevádzku a odolnosť stroju ako takého. Kvalitné elektrocentrály sú prakticky bezúdržbové, pričom jednou z hlavných predností je ľahké a bezproblémové štartovanie bez spätného rázu. Pri výbere si všímajte jednoznačne typ motora a jeho výkon, pričom všetky  industriálne elektrocentrály sú vybavené automatickým systémom vyrovnávania napätia AVR, čo znamená, že prístroj je určený aj pre citlivejšie zariadenia. Taktiež je nutné, aby bola elektrocentrála vybavená systémom kontroly stavu oleja, ktorý v prípade nízkej hladiny motor okamžite vypne, v opačnom prípade by došlo k poškodeniu.

Dajte prednosť overenému predajcovi!

Spoločnosť Madmat poskytuje predaj a prenájom profesionálneho náradia, no taktiež náradia pre domácich kutilov a šikovných ľudí, ktorých baví a určitým spôsobom napĺňa manuálna práca. Vyberte si aj vy spomedzi kvalitných a cenovo výhodných benzínových, plynových či digitálnych elektrocentrál a dajte prednosť overenému predajcovi, ktorý sa môže pochváliť výbornými referenciami, širokou ponukou náradia a príslušenstva či ďalšími výhodami pre zákazníkov, ktorí vedia oceniť špičkového predajcu s dlhoročnou pôsobnosťou na slovenskom trhu.

 

Obrázok: madmat.sk