Zvýraznite krásu vášho dreva

Máte doma drevený plot alebo rôzne dekorácie, ktoré by už potrebovali obnovu? Nenechajte drevo len tak starnúť, ale doprajte mu poriadnu starostlivosť. Každý, kto túži po dreve by mal vedieť, že tento materiál nie je len o kráse, ale aj o pravidelnej ochrane a údržbe.  Bez nej drevo po čase zmení výzor a už nikdy nebude vyzerať podľa vašich predstáv. Našťastie však existujú rôzne možnosti, ako mu vrátiť život a drevo naberie nový dych. Okrem farieb a lakov je možné na jeho ošetrenie použiť aj špeciálne oleje a vosky.

Tie ho chránia nielen pred mechanickým poškodením, ale najmä pred nečistotou, hubami, hnilobou, škodcami a opotrebovaním. Použiť sa dajú aj na staršie drevené parkety, ktoré už dávno nevyzerajú moderne. Použiť môžete napríklad tvrdý voskový olej, ktorý spája všetky výhody olejov a voskov v jednom výrobku. Ide o bezfarebný matný náter, ktorý je možné použiť na nábytok, podlahy alebo rôzne lepené drevo v interiéri. Použiť ho však môžete aj na iné prírodné keramické obklady, ktoré tak zvýraznia svoj lesk a jedinečnosť. Tento olej je odolný voči vode a nečistotám, čo zvýrazňuje jeho trvanlivosť a kvalitu. Vďaka náteru dosiahnete dokonale hladký povrch, ktorý je dokonca odolný aj voči fľakom od vína, čaju, kávy alebo mlieku. Slúži teda nielen na zmodernizovanie starého dreva, ale aj ako ochranný prvok pred rôznymi nástrahami. Pred použitím oleja musí byť povrch čistý, suchý a tiež nemôže byť za žiadnych okolností vystavený mrazu. Prípravok v žiadnom prípade nerieďte, ale len ho dobre premiešajte. U dreva, ktoré je bez povrchovej úpravy vám stačia maximálne dva nátery, v prípade renovácie podlahy postačuje len jeden náter. Nezabúdajte na to, že náter je potrebné naniesť v smere vlákien dreva a následne na to dôkladne rozotrieť.

Chcete zmeniť farbu dreva? Žiadny problém

Ak nechcete drevo len skrášliť a natrieť leskom, možnosťou je aj omnoho väčšia zmena. V prípade výmeny farebného odtieňu to nie je žiadny problém, pretože aj na to existuje prípravok. Nazýva sa lazúra na drevo, ktorá mení nielen odtieň, ale dokáže zvýrazniť štruktúru dreva a tiež mu umožní dýchať. Ak si chcete prezrieť širokú ponuku, ktorá je na trhu, odporúčame navštíviť popredných výrobcov, ktorí prinášajú kvalitu. Množstvo olejov a lakov nájdete na Bugy.sk, kde si vyberie naozaj každý. Na lakovanie si tak nemusíte volať odborníkov, ale pokojne to zvládnete aj sami. Ešte predtým, ako sa rozhodnete niektorý výrobok objednať, poriadne si rozmyslite, ako má drevo vyzerať na konci. Predídete tak zbytočným viacerým úpravám v prípade, že by ste si to počas práce rozmysleli.