Aj posteľ potrebuje dostatočnú hygienu

Možno ste sa týmto problémom nikdy nezaoberali, no v živote prídu momenty, kedy sa vaša posteľ znečistí viac, ako by ste čakali. Riešením nie je neustála výmena matraca, ale chránič, vďaka ktorému ho udržíte čistý dlhé roky.

Riešením je chránič matraca

Mnohí ľudia o chrániči na posteľ nikdy nepočuli, no pravda je taká, že  by mal byť súčasťou každej jednej detskej izby a spálne. Jeho úlohou je ochrana matraca pred rôznym poškodením a znečistením, čím dokáže predĺžiť jeho životnosť a ušetriť vám nemalé peniaze. Vymieňať matrac za nový po krátkej dobe je finančne náročné a nie každý si to môže dovoliť. Matracový chránič vám však zaručí jeho čistotu počas dlhých rokov. Jeho používanie je veľmi jednoduché, pretože ho stačí upevniť pod prestieradlo pomocou gumových pásikov. Vďaka nim sa chránič nijako nepohne a bude neustále na jednom mieste. Pri kúpe je dôležité overiť, či sa dá chránič prať aspoň na 60 stupňoch, pretože inak v ňom nedokážeme zničiť baktérie a nečistoty. Nemusíte sa obávať, že by jeho používanie ovplyvnilo kvalitu alebo funkcie matraca, pretože tie zostanú zachované v pôvodnom stave. Kvalitný chránič je vyrobený tak, že o jeho prítomnosti na posteli ani neviete. Aj keď sa tento doplnok môže zdať pre mnohých ako zbytočnosť, jeho pomoc privítajú najmä rodičia malých detí, seniori alebo majitelia domácich miláčikov. Chránič dokonca predlžuje aj životnosť matraca a slúži ako tepelný izolant. Nejde teda len o ochranu z pohľadu hygieny, ale aj o zachovanie dlhej životnosti postele.

Chránič verzus roztoče

Každý jeden z nás chce svoj matrac ochrániť aj pred roztočmi, ktoré predstavujú veľký problém. V tomto smere je veľkým pomocníkom práve chránič, ktorý zabraňuje vstupu baktériám, mikroorganizmom a roztočom. Aby sa vám do postele nedostali, jednoducho umiestnite chránič medzi matrac a prestieradlo, kde o ňom nebudete ani vedieť. Možno vás odrádza pocit z toho, že chránič nebude na dotyk príjemný a bude vás počas spánku rušiť. To však nie je pravda, pretože chrániče sú vyrábané s ohľadom na spánok, sú nenápadné, ľahké a dokonca na dotyk príjemné. Ak vaše dieťa nestihne dobehnúť na toaletu alebo veľmi rado raňajkuje v posteli, chránič je výborným riešením, ako udržať posteľ čistú. Ocenia ho však aj dospelí, ktorí sa nadmerne potia alebo obľubujú spánok v spoločnosti svojho štvornohého miláčika. Dokonalý výber kvalitných chráničov nájdete u slovenského výrobcu Materasso. Okrem toho ponúka aj antialergické vankúše, matrace, rošty a mnoho iných doplnkov vo svete spánku.