Aké rozmery by mal mať koterec pre psa

Aké rozmery by mal mať koterec pre psa?

Koterec pre psa poskytuje vášmu psovi bezpečnosť v exteriéri a zároveň chráni vášho domáceho miláčika pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Aby vášmu psovi poskytol pohodlné miesto na pobyt alebo odpočinok, musí mať rozmery zodpovedajúce veľkosti vášho domáceho zvieraťa. Aký veľký koterec pre psa by ste si mali objednať? Zistite odporúčané rozmery.

Aké rozmery by mal mať koterec pre malého psa?

Najmenšie plemená psov nepotrebujú veľa priestoru, a preto koterec nemusí byť príliš veľký. Koterce pre takýchto psov môžu mať rozmery 3x2 m. Na uľahčenie starostlivosti o zviera by mal byť vybraný model vybavený otočnými miskami. Do koterca so strieškou sa oplati investovať aj vtedy, ak vlastníte psa, ktorý rád preskakuje ploty alebo má tendenciu počas prechádzok utekať. Vďaka streche nebude môcť váš pes koterec sám opustiť – a vy budete mať plnú kontrolu.

Ohrádky pre psy stredných plemien – akú veľkosť koterca si objednať?

Máte stredne veľkého psa? Najmenšie koterce na trhu mu neposkytnú optimálny priestor na voľný pohyb. Inými slovami, koterce pre stredne veľké plemená psov musia byť o niečo väčšie – odporúčame vám vybrať koterec s rozmermi 3x2 m. V závislosti od vášho rozpočtu si môžete kúpiť koterec pre psa s drevenou podlahou alebo sa rozhodnúť pre model bez podlahy. V tomto prípade budú užitočné aj otočné misky.

Koterce pre veľké plemená psov – aké rozmery sú optimálne?

S ohľadom na majiteľov veľkých psov ponúkajú výrobcovia koterce pre psov s rozmermi 4x2 m a väčšími. Poskytujú dostatočný priestor pre zviera a zároveň je ich konštrukcia dostatočne ťažká – pes nie je schopný koterec premiestniť. Pre strážne psy sú optimálne koterce s vysokými stenami a strechou. Zviera nebude môcť preskočiť steny a robustná kovová konštrukcia zabráni premiestneniu alebo poškodeniu koterca.

Kam umiestniť koterec pre psa?

Veľkosť koterca má priamy vplyv na to, či bude mať pes dostatok priestoru na voľný pohyb. Pohoda psa však nezávisí len od veľkosti koterca – dôležité je aj miesto, kde je umiestnený. Kde je najlepšie umiestniť koterec pre psa – https://plechovegaraze-stalmex.sk/kategoria-produktu/koterce/? Najlepšou možnosťou je severná časť záhrady alebo pozemku, prípadne miesto, kde celý deň nesvieti slnko. Dôrazne sa neodporúča umiestniť koterec pre psa pri plote – vášho psa môžu obťažovať okoloidúci a automobilová doprava.

Zhrnutie: pri výbere koterca pre psa venujte pozornosť jeho rozmerom. Pre malého psa stačí koterec s rozmermi 2x2 m, stredne veľkí a veľkí psi potrebujú viac priestoru, a preto sú minimálne rozmery koterca 3x2 m, resp. 4x2 m