Aké výhody prinášajú vonkajšie žalúzie?

Sú vonkajšie žalúzie to isté ako interiérové? Aké majú voči nim výhody a sú tým správnym riešením pre vás? Poďme sa na ne pozrieť.

Žalúzie sú vynálezom, ktorý nám všetkým nepochybne výrazne zlepšuje život. Sú praktickejšou alternatívou k závesom, ktoré ľudia od nepamäti používali a stále aj používajú. Kým závesy boli niekedy estetickejším riešením ako žalúzie, spájala sa s nimi doslova kopa práce, ktorú majitelia žalúzií mohli vidieť akurát tak v televízii. Pranie, háčkovanie, zaťahovanie a odťahovanie, neustále vyhýbanie sa privretiu závesu pri zatváraní okna a nie vždy spoľahlivá ochrana proti slnečnému žiareniu a pohľadom zvonku, to sú nie veľmi príjemné veci, s ktorými sa musí každý majiteľ závesov zžiť. A to, že žalúzie sú iba praktickým spôsobom zatemnenia okien už dnes tiež neplatí. Kým v minulosti išlo skutočne len o funkčný prvok, dnes už si môžete vybrať z mnohých typov a farieb žalúzií. Existuje však ešte jedna alternatíva, ktorá môže byť ešte lepším riešením, ako interiérové žalúzie, a to vonkajšie žalúzie.

Tieňte sa zvonku

Pozrime sa na ponuku vonkajších žalúzií spoločnosti CLIMAX. V prvom rade treba povedať, že vonkajšie žalúzie v žiadnom prípade nie sú len funkčným prvkom, keďže sú montované zvonku, musia ladiť s exteriérom vášho obydlia. A to rozhodne budú, na výber totiž máte veľké množstvo rôznych farieb a tak sa nemôže stať, že by ste nedokázali žalúzie zladiť s farbou okolitej omietky. Na základe vašich preferencií, konštrukcie domu a okien si môžete vybrať zo šiestich možných spôsobov uchytenia žalúzií, môžete si tak byť istí, že žalúzie budú technicky zladené s konštrukciou okna. V čom spočívajú ich výhody? Okrem dokonalej ochrany pred slnečným žiarením a pohľadmi okoloidúcich je to napríklad aj skutočnosť, že exteriérové žalúzie pozitívne prispejú k životnosti vašich okien. Jedná sa o žalúzie svetovej kvality vyrábané nemeckej licencií, čomu zodpovedá celkové vyhotovenie žalúzií a spoľahlivosť. Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky ako napríklad systém proti nadvihnutiu lamiel prípadne bonusy vo forme dlhej životnosti aj v extrémnych podmienkach.