Ako správne zmerať a objednať rolety Deň a noc

Výmena starých žalúzií alebo roliet za rolety Deň a noc je tým najsprávnejších rozhodnutím. Stačí si vybrať správnu látku, spôsob pripevnenia rolety a typ kazety. Rolety Deň a noc dokážu dokonale tieniť alebo zatemniť priestor, ale len za predpokladu správneho zmerania veľkosti okien. Nemusíte sa obávať, zmerať okná zvládne naozaj každý.

Ako zmerať rolety Deň a noc

Rolety Deň a noc od firmy FEXI vám budú doručené už zmontované. Ešte pred dodaním je potrebná vaša malá spolupráca pri zmeraní okien, aby rolety dokonale sadli. Veľkosť roliet sa vyberá podľa spôsobu ich pripevnenia. Podrobný postup merania nájdete aj na stránkach e-shopu fexi.sk. Ak ste majiteľom väčších okien, firma FEXI vám vyrobí roletu na požiadanie. V prípade, že máte doplňujúce otázky, obráťte sa odborníkov zo stránky fexi.sk, ktorí sú vždy pripravený pomôcť každému jednému zákazníkovi.

Pripevnenie na rám okna

Ak chcete roletu pripevniť na rám okna, zmerajte skutočnú výšku rámu. Objednať si môžete roletu s výškou 150 až 220 cm. Ak je vaše okno menšie, zvyšok rolety zostane navinutý na kazete. Šírka rolety sa musí zhodovať so šírkou skla a mierne prečnievať.

Pripevnenie na strop

Ak ste sa rozhodli rolety pripevniť vŕtaním do stropu, musíte zmerať výšku okna od spodnej časti rámu až po výklenok. Opäť máte na výber výšku rolety od 150 do 220 cm a objednať si samozrejme môžete aj rolety iných rozmerov. Šírku okna zmeriate podobne ako v prvom prípade, ale musíte od reálnej šírky odrátať 5 cm resp. 6 cm (pri kúpe kazety Maxi).

Pripevnenie na stenu

V prípade upevnenia roliet Deň a noc na stenu nad oknom, prirátajte k celkovej výške i šírke okna 10 cm. V ponuke firmy FEXI sú rolety pripevňujúce sa na stenu vo výške od 150 do 220 cm a v šírke od 30 do 240 cm.

Ako objednať rolety Deň a noc

Objednanie roliet Deň a noc zo stránky internetového obchodu fexi.sk je naozaj hračkou. Pre jednoduchšiu orientáciu využívajte jednotlivé vyhľadávacie filtre. Na samom začiatku objednávky si vyberiete jeden zo štyroch typov farebných odtieňov. Nezanedbajte výber správnej látky. Ak chcete dosiahnuť vysoký stupeň tienenia, vyberte si látku s vyššou gramážou v tmavšom odtieni. Podľa gramáže látky a spôsobu pripevnenia roliet na stenu, strop alebo priamo na okno si zvoľte jeden z troch modelov kaziet. Obzvlášť dôsledne po zmeraní okien vyberte rozmer roliet. V poslednom bode objednávky sa zameriate na výber farby mechanizmu a jeho orientácie. Celý postup objednávky je naozaj veľmi jednoduchý a intuitívny. Tak neváhajte a kliknite na stránky fexi.sk.