Ako vyberať kuchynské spotrebiče

Ako vyberať kuchynské spotrebiče? Tip na výhodný nákup

Ak práve staviate nový dom, zariaďujete si byt alebo prerábate, výberu kuchynských spotrebičov sa rozhodne nevyhnete. Vzhľadom na to, že ide o pomerne veľkú investíciu, mala by tomu zodpovedať aj ich životnosť. Navyše, väčšina z nich vám bude slúžiť takmer každý deň, takže určitý komfort pri používaní by mal byť samozrejmosťou.

Veľkosť kuchyne

Kým ženy sa pri výbere akýchkoľvek spotrebičov, nielen tých kuchynských, pozerajú najmä na dizajn, technická stránka zostáva často na mužoch. Prvým a zároveň najdôležitejším krokom, od ktorého sa odvíjajú aj tie ďalšie, je samotná veľkosť kuchyne vo vzťahu k členom v domácnosti. V prípade, že ste viacčlenná domácnosť s malými deťmi, najväčší priestor vyčleňte chladničke a umývačke riadu.

Praktický tip: Pred kúpou vyššie spomínaných spotrebičov, si nezabudnite odmerať veľkosť vchodových dverí, prípadne rozmer kuchynskej zárubne, keďže tieto spotrebiče často nie je možné rozobrať.

Voľne stojace alebo zabudované spotrebiče

Oba varianty majú svoje výhody a nevýhody. Zabudované síce krásne ladia so zvyškom kuchyne a pomôžu vám ušetriť značnú časť miesta, no v prípade, že sa vám daný kuchynský spotrebič pokazí, jeho výmena alebo oprava je podstatne náročnejšia. Voľne stojace spotrebiče sú zas jednoduchšie na výmenu, no hodia sa skôr do väčších priestrannejších kuchýň.

Malé kuchynské spotrebiče

Vrátane veľkých kuchynských spotrebičov nemožno zabudnúť ani na tie menšie, ktoré bývajú spravidla uložené na kuchynskej linke. Vzhľadom na to, treba prihliadať aj na ich dizajn. Širokú ponuku malých kuchynských spotrebičov, od mixérov, fritéz, robotov až po batérie na ohrev vody a rôzne kuchynské náradie nájdete v e-shope delimano.sk.

Okrem toho, že ide o samotného výrobcu jednotlivých produktov, svojim zákazníkom ponúka aj možnosť využitia zľavových kupónov, ktoré vám po zaregistrovaní prídu na e-mail. Pri objednávke ich stačí vložiť do políčka “zľavový/darčekový kód” a uvedená zľava sa vám automaticky odpočíta.