Aký je rozdiel medzi lacným a drahým tyčovým vysávačom?

Aký je rozdiel medzi lacným a drahým tyčovým vysávačom?

Výber vysávača by sme mohli porovnávať s výberom auta. V prípade, že si kúpite lacnejšie vozidlo za pár stoviek eur, alebo špičkový technologický výrobok za desaťtisíce, s najväčšou pravdepodobnosťou vás obe auta dovezú z bodu A do bodu B, úplne rovnakým spôsobom. Avšak kvalita zážitku z jazdy a pohodlie, ktoré vám jednotlivé autá ponúkajú sa určite diametrálne odlišujú.

S vysávačmi je to v podstate rovnaké. Môžete si kúpiť lacný tyčový vysávač v hodnote niekoľko desiatok eur, s ktorým bez problémov vysajete celý byt a svoj účel tým vlastne splní.

To bude platiť ale do tej doby, než ho začnete porovnávať medzi jednotlivými druhmi vysávačov.

Drahý tyčový vysávač vám urobí úplne rovnakú službu - vysajete s ním celý byt. Avšak zážitok zo samotného vysávania môže byť veľkým rozdielom. Zrazu zistíte, že celé upratovanie prebehlo o dosť rýchlejšie, kvalitnejšie a s podstatne lepším pocitom dokonalejšieho, čistejšieho bytu.

V čom sa odlišuje lacný od drahšieho tyčového vysávača?

Akumulátor

Akumulátorové vysávače sú limitované kvalitou batérie a cena batérie nepatrí práve medzi tie najlacnejšie položky.

Lacné vysávače môžu vďaka svojej batérií dosahovať podstatne menší sací výkon, než vysávače vyššej rady. U lacných vysávačov ani nenájdete uvedenú hodnotu sacieho výkonu. Tyčové vysávače sú z pravidla vybavené viacerými stupňami sacieho výkonu. Vďaka batérií je však maximálny výkon vysávača veľmi obmedzený, a to väčšinou len na veľmi krátku dobu. Špičkové vysávače Dyson dokážu vyvinúť na maximálnom stupni sania dokonca väčšiu saciu silu než klasické sieťové vysávače. A to už je čo povedať!

Batéria vysávača limituje aj dĺžku celkového vysávania. Môže to byť necelých 20 minút, ale v niektorých prípadoch aj 60 minút aj viac.Batéria vysávača

Konštrukcia

Ďalším rozdielom medzi lacnejším a drahším tyčovým vysávačom je v jeho konštrukcii - myslí sa tým štýl, akým spôsobom sú odlúčované, zachytávané a uskladňované nečistoty. Najlacnejšie vysávače sú vybavené len sieťkou, ktorá chráni skladaný filter, obvykle sa veľmi rýchlo zanesie prachom a tým sa znižuje sací výkon vysávača. Po zanesení je nutné filter vyčistiť, čo je nepríjemné a veľmi nehygienické. Určite sa ale nevyhnete pravidelnému dokupovaniu a meneniu filtrov - a to obvykle patrí medzi tie drahšie položky.

Na druhej strane sú na trhu špičkové multi cyklónové odlučovače prachu a nečistôt s prakticky minimálnou údržbou. V tomto prípade  vôbec neprídete do styku s vysatými nečistotami. Samozrejmosťou týchto vysávačov je špičkový HEPA filter zaisťujúci kvalitu výstupného vzduchu, ktorý je vhodný aj pre alergikov. Veľkou výhodou je to, že tieto filtre sú permanentné a v prípade, že si ich mechanicky nezničíte, určite vám budú slúžiť po celú dobu životnosti vysávača. Tým Vám odpadne veľká starosť o neustále dokupovanie nových filtrov.

Výbava

A do tretice je tu výbava vysávačov. U lacnejšieho vysávača väčšinou nájdete jednu rotačnú hubicu. V prípade, že je vysávač v štýle 2v1, je dosť pravdepodobné, že súčasťou balenia bude možno štrbinová hubica alebo hubica na matrace.

U drahších tyčových vysávačov nájdete v balení celú radu rôznych hubíc, ktoré sú prispôsobené a určené na rôznorodé povrchy a účel použitia. Týmto spôsobom ste schopný dosiahnuť špičkových výsledkov behom vysávania. Nájdete tam celú škálu od rotačných univerzálnych hubíc na koberce, ale aj pevné povrchy, špeciálne mäkké hubice určené na parkety, až po malé rotačné kefy na matrace a čalúnenie, až po úzke štrbinové hubice či jemné kefky na chúlostivé povrchy.

Všetky tieto záležitosti a jeho vybavenie určujú ceny vysávača. Samozrejmosťou, na ktorú nesmieme zabudnúť je aj značka vysávača. Za meno sa platí.

Takže vo finále veľmi záleží na tom, koľko peňazí ste ochotní za vysávač zaplatiť. Ale s týmto sa stretnete pri nákupe akejkoľvek techniky či spotrebiča. A pokiaľ si nie ste na 100% istí kúpou konkrétneho vysávača - nechajte si ho na predajni predviesť a ukázať, jednoducho tým zistíte či vysávač je skôr ako lacnejšia hračka alebo dopodrobna premyslený prístroj, s ktorým sa na prácu v domácnosti budete tešiť a ušetríte s ním veľa času..

Lacný tyčový vysávačtyčový vysávač

Vysávače majú na sebe zaujímavú cenovku. Sú určite funkčné a plnia základné požiadavky majiteľa - vysajú a odstránia nečistoty vo vašej domácnosti - ale pri tej cene musíte počítať s nižším výkonom, nie tak bohatou výbavou a s kratšou dobou vysávania.

Drahý tyčový vysávač

Vyššia cena so sebou prináša špičkovú kvalitu a a perfektný sací výkon. Jedinečné a patentované riešenie muti cyklonového odlúčovača a vlastný vývoj batérií značky

DYSON zaistí vysávaču sací výkon na TOP úrovni. Vysoký sací výkon vám uľahčí veľa práce a námahy - a nielen to - predovšetkým váš drahocenný čas. S týmito vysávačmi je potom radosť upratovať, a za to vám osobne ručíme!