Bavlnené posteľné obliečky

Bavlnené posteľné obliečky

Posteľná bielizeň z tej správnej látky je kľúčom k naozaj pohodlnému a zdravému spánku. Mali by sa zvoliť prírodné materiály, ako je bavlna. Tento materiál sa vyznačuje obrovským množstvom bezpodmienečných výhod, ktoré sú dôležité, najmä ak je posteľná bielizeň zakúpená pre alergika alebo dieťa. Bavlnené obliečky si obľúbite aj vy!

Výhody bavlnenej posteľnej bielizne

Dnes sa pri výrobe posteľnej bielizne aktívne využívajú prírodné bavlnené suroviny. A niet divu, pretože sa vyznačuje hodvábnosťou nití, ktoré majú zvýšenú odolnosť proti predčasnému pretrhnutiu a pevnosť.

Medzi hlavné „plusy“ bavlnených obliečok patria:

  • dostupná cena;
  • jednoduchosť prania a starostlivosti o bielizeň;
  • možno prať pri zvýšených teplotách pri zachovaní štrukturálnych vlastností;
  • odkazuje na materiály, ktoré sú bezpečné pre deti;
  • nespôsobuje alergické reakcie;
  • umožňuje telu „dýchať“, pretože dokonale prechádza vzduchom.

Ak hovoríme o mínusoch bavlny, potom sú nevýznamné: pri neustálom kontakte so slnečnými lúčmi môže postupne vyblednúť a zmenšiť sa vriacou vodou.

Aké sú druhy bavlnenej posteľnej bielizne?

Z modernej bavlny sa vyrábajú všetky druhy látok, ktoré sa používajú na šitie posteľnej bielizne. Najpopulárnejšie z nich sú:

  1. hrubé kaliko - vyznačuje sa praktickosťou, ľahkosťou a šetrnosťou k životnému prostrediu. Dobre sa umýva, nekrčí sa, zachováva pôvodný tón;
  2. satén - má krásnu estetiku a príjemnú na dotyk, hodvábny lesk, schopnosť udržať teplo, odolnosť proti pokrčeniu;
  3. popelín - má podobnosti s prvou možnosťou, pokiaľ ide o vonkajšie kvality. Má však veľkú brilanciu a jemnosť. Neprelievajte, nedeformujte sa dlho;
  4. perkál - hustá a odolná hmota s jemnou štruktúrou. Nestráca svoj pôvodný odtieň, je odolný voči opotrebovaniu, nevytvára cievky a ľahko sa vyhladzuje.

V našom internetovom obchode si môžete kúpiť bavlnenú posteľnú bielizeň najvyššej kvality za prijateľnú cenu. Prejdite do katalógu, vyberte si a nakúpte.