Bazénové príslušenstvo: Tieto kúsky by vám rozhodne nemali chýbať

Plánujete záhradný bazén? Určite by ste si k nemu mali zadovážiť aj príslušenstvo, ktoré vám uľahčí samotnú prevádzku. Čo by ste si mali zaobstarať k novému bazénu?

Rozhodne sa vám zíde a veľkú službu vám urobí set na sprevádzkovanie bazéna. Sada obsahuje bazénovú podložku, ktorá je dôležitou ochranou dna bazéna pred poškodením, plavák na chlórové tablety, základný set chémie a testovaciu sadu. Bazénová chémia vám v žiadnom prípade nesmie chýbať.

Alfou a omegou čistej a zdravotne nezávadnej vody v bazéne je stabilné pH v rozmedzí 6,8 -7,2. Je potrebné ho preventívne merať raz do týždňa pomocou testerov a stabilizovať ho pomocou prípravkov na úpravu pH vody – pH PLUS + / MÍNUS -. Ak je pH vysoké, používa sa prípravok mínus, pri nižšom pH sa používa prípravok plus. Chlórovými prípravkami sa udržiava voda v bazéne čistá, obvykle ide o prípravky – šok alebo štart, ktorými sa riešia aj problémy s vodou ako takou. Chlór vodu dezinfikuje, mali by ste ho do bazéna pridávať formou tabliet. Predídete tak tvorbe rias, zakaleniu vody, tablety stabilizujú pH a predlžujú prípravkom na úpravu pH účinnosť. Na to, aby ste mohli tablety používať, potrebujete plavák, do ktorého ich umiestnite, niektoré plaváky obsahujú navyše aj teplomer.

Aké ďalšie bazénové príslušenstvo sa vám zíde?

Ak chcete, aby bola voda v bazéne bez nečistôt, pri jej údržbe sa nezaobídete bez sieťky na nečistoty, veľkú službu vám urobí aj bazénový vysávač. Na trhu nájdete rôzne typy – ručné, poloautomatické alebo automatické. Väčšina majiteľov bazéna začína s dnovou sieťkou a teleskopickou tyčou, až neskôr prejde na automatický bazénový vysávač.

Predtým, ako si jednotlivé komponenty objednáte, pozrite si aj výhodné sady, napríklad sadu na údržbu vody, ktorá obsahuje bazénový vysávač, teplomer a sieťku. Nie je na škodu zaobstarať si aj ochrannú podložku a solárnu plachtu. Pred vstupom do bazéna je veľmi šikovné mať k dispozícii externú solárnu sprchu alebo vaničku na oplachovanie nôh.

Zadovážte si k bazénu príslušenstvo od marimex.sk, ktoré zvýši váš komfort kúpania a užite si prichádzajúcu sezónu vo vlastnom bazéne na maximum.