Ako si urobiť posilňovňu v domácom prostredí? Zaujímavé tipy a triky

Niekto nedá na posilňovňu dopustiť. Niekto sa jednoducho bez gymu nevie prinútiť k fyzickej aktivite. Na tom rozhodne nie je nič zlé, ale faktom je, že v roku 2020 stále viac a viac ľudí fitness centrá nevyhľadáva, ba priam sa im vyhýba. Dôvod je prostý, pri iných ľuďoch sa im necvičí dobre, hanbia sa či majú trému. Preto sa snažia fyzicky pripravovať v domácich podmienkach. A verte či nie, možností, ako cvičiť doma je skutočne neúrekom a môžete sa posunúť na úrovne, o ktorých ste kedysi ani len nesnívali.

Ako na to? Nuž, možností je neúrekom. Začnime opciami, ktoré majú ľudia, ktorí žijú v rodinných domoch. Ak bývate v dome a máte záhradu, posilňovňu prakticky nepotrebujete. V záhrade sa dá totiž precvičiť takmer každý kúsok tela. Ak záhradu udržiavate a obstrihávate stromy či kríky, prípadne pravidelne kosíte, presádzate kvety alebo rýľujete, vaše bicepsy, tricepsy, ramená či chrbát dostanú poriadne zabrať. Neveríte? Treba si to skúsiť. Napríklad, pri prenášaní kvetináčov alebo iných ťažkých vecí, nech už je to čokoľvek, napínate takmer celú hornú časť tela. V neposlednom rade namáhate aj svoje nohy.

Preto, ak vám niekto povie, že by ste mali cvičiť a vy robíte pravidelne v záhrade, môžete mu odpovedať, že vy o posilňovanie máte postarané v domácich podmienkach. Ľudia, ktorí žijú v domoch toto s určitosťou môžu potvrdiť. A keď by ste sa dostatočne nezničili fyzickým spôsobom v záhrade, vonku môžete drepovať, klikovať, behať či robiť brušáky. Posilňovanie brušného svalstva je prakticky možné každý jeden deň, pretože táto partia, ako zistili rôzni odborníci, regeneruje rýchlejšie, ako ostatné na vašom tele. Neveríte? Skúste cvičiť brucho sedem dní za sebou a zároveň hrudník alebo chrbát sedem dní za sebou. Tešíme sa na to, čo zistíte, ale jedno je isté, bude to poriadna svalovica.

Samozrejme, niekto môže namietať, že posilňovňa sa práci v záhrade nevyrovná, ale to môžu hovoriť len ľudia, ktorí si to neskúsili. Ak sa venujete, podotýkame pravidelne, prácam okolo svojho dymu a dávate do toho naozaj veľa času a energie, veľmi rýchlo sa môže stať, že sa začnete dostávať do formy ako vaši obľúbení športovci, predovšetkým tí individuálni.  Postupne sa začnete dostávať na fyzickú úroveň, o ktorej by sa vám v minulosti bolo iba snívalo. Samozrejme, dôležité je partie striedať, inak je to kontraproduktívne. Napríklad, Tyson Fury a Tony Ferguson sú, keď rozoberáme športové tipy, považovaní v tomto momente za absolútny vrchol, pretože sa tvrdo nepripravujú iba v čase, kedy ich čaká zápas, ale ich športový tréning sa pre nich stal každodennou rutinou a sú väčšinu roka v stopercentnom fyzickom stave. To im dáva výhodu oproti konkurentom.

A čo ľudia v bytoch? V roku 2020 je veľmi populárne cvičenie cez internet. Jednoducho si vo svojej izbe pustíte video z YouTube a cvičíte podľa toho ako niekto iný cvičí. Prípadne sa dohodnete s kamarátom alebo kamarátkou a cvičíte spoločne na diaľku.  Okrem toho, aj v byte si môžete svojpomocne urobiť rôzne prekážky či pomôcky, s ktorými môžete veľmi efektne a aj efektívne precvičiť celé svoje telo. Ako sa hovorí, kreativite sa medze neklamú a i keď sa môže zdať, že fitness centrum je ďaleko lepšie ako byt, nemusí to tak úplne byť. Samozrejme, nebudeme sa vás snažiť presvedčiť o jednom či druhom, to je na vás. Ale, možnosti existujú a nie je ich málo.