obklad do kuchyne

Dobre zvolený obklad do kuchyne vyzdobí linku a poteší pri údržbe

Kuchyňa je pre mnohých najobľúbenejším miestom domova. Ani sa nečudujeme. Veď práve odtiaľ vychádzajú všetky tie príjemné vône. Ráno vôňa kávy, v nedeľu ovocný koláč – všetky tieto arómy robia domov domovom. Preto by sme si mali dať záležať na tom, aby bola naša kuchyňa perfektná nielen po dizajnovej stránke, ale aj po tej praktickej. Aký obklad si do kuchyne zvoliť, aby tešil nielen oko, ale nám aj ušetril čas pri údržbe kuchyne?

Kuchyňa, ktorá sa využíva, sa aj zašpiní

Keďže kuchyňu nezariaďujeme rok čo rok, stojme pri jej dizajnovaní nohami pevne na zemi. Na obrázkoch na internete môžu figurovať kuchyne, ktoré sa využívajú len minimálne, preto sú také nablýskané a elegantné. Zato kuchyňa, v ktorej to žije, je plná rôznych pomôcok a často sa tu čosi rozleje alebo rozprskne na dvierka skriniek či obklad do kuchyne. Pri výbere materiálov sa zamerajte na také, ktoré sa vám budú čistiť ľahko, príp. na nich bude menej vidieť drobné nečistoty.

Páčia sa vám prírodné alebo skôr umelé materiály? Všetky majú svoje pre aj proti. Hladké povrchy sa môžu čistiť ľahšie ako nerovné, no zato prírodné materiály, ako napr. tehla, nám garantujú odolnosť voči vysokým teplotám a dokonalý vzhľad po celé roky. Pristanú im drobné nedokonalosti a domácnosť pekne spoja s prírodou. Údržba nie je zložitá, stačí myslieť na to, že agresívne čistiace prostriedky majú pri čistení červenú.

Stavte na nadčasovosť materiálov a farieb

Aký obklad do kuchyne zvolíte dnes, na taký sa budete pozerať možno aj o desať rokov. A keďže je jasné, že za taký dlhý čas sa vám môže niekoľkokrát zmeniť vkus, farba na stenách, textílie v domácnosti či ostatný nábytok, práve kuchynská linka a obklad do kuchyne by mali byť tým prvkom domácnosti, ktorý bude schopný prispôsobiť sa vašim rozmarom dnes aj zajtra. Výhodou tehlových obkladov do kuchyne je, že ladia s rôznymi štýlmi. Môžu pôsobiť vidiecky, ale aj minimalisticky či industriálne.

Hodia sa do domácnosti vo vintage, prímorskom i rustikálnom štýle. Množstvo farebných variácií obkladu či škárovačiek umožňuje prispôsobiť obklad na mieru nielen kuchynskej linke, ale aj celej domácnosti. Umiestnite ho do jedálne, kamkoľvek v domácnosti, a cíťte sa príjemne v náručí prírody. Tehla navodí pocit tepla, a keďže je to nadčasový materiál, môžete sa spoľahnúť, že sa vám vždy prispôsobí a priestor zútulní.

Stavte na nadčasovosť materiálov a farieb

Keď hrá prím biela

Tehla vyzerá skvelo v klasickej červenej, oranžovej alebo hnedej farbe. Ak ju umiestnite za sporák, odporúčame vám dodať jej matný hydrofóbny náter, ktorý predĺži životnosť a zachová farebnosť aj pri častejšom umývaní. Stačí vám na to mydlom navlhčená handrička. A keďže tehla má svoju špecifickú farbu a štruktúru, nečistoty na nej vidno iba minimálne. Ak ju z času na čas preventívne utriete, budete mať v kuchyni hygienicky čisto. Tehlové obklady dokážu z interiéru nasať prebytočnú vlhkosť, ale zároveň ju v čase sucha vrátia naspäť. Preto ich tak milujeme.

Ak sa obávate klasických tehlových odtieňov, stavte na biely tehlový obklad. Vynikne obzvlášť pri tmavších druhoch kuchynských liniek a pracovných dosiek, ale pokiaľ máte radi kuchyňu v jednom tóne, bielym obkladom nič nepokazíte, ani keď sa biela nachádza takmer všade, na stenách aj na nábytku.

Biely tehlový obklad je elegantný a veľmi výrazný, no zároveň nežný. Práve pre svoju nadčasovosť je v kuchyniach taký obľúbený a rozbúchava srdce každého nadšenca interiérového dizajnu. Neviete sa rozhodnúť pre správny odtieň? Pre tento účel sú tu naše showroomyBratislave a Košiciach. Lepšie raz vidieť ako stokrát čítať.

 

 

 

Zdroj: https://www.rustique.sk

Zdroj: https://www.shutterstock.com/