topánky na svadbu

Aké topánky vybrať mužovi na svadbu vonku?

Správne pasujúca obuv je veľmi dôležitým prvkom každého outfitu – takisto dámskeho ako aj pánskeho. Topánky sa vyberajú nielen k outfitu, ale aj na príležitosť.

Pánske topánky na svadbu

Jednou z príležitostí, pri ktorej si páni veľmi starostlivo vyberajú obuv, je určite svadba. Hovoríme nielen o topánkach pre ženícha, ale aj pre svedka či hostí, ktorí sú na túto udalosť pozvaní. Svadba sa zvyčajne spája s pánskym oblečením, ako je oblek alebo smoking. K outfitu sú vyberané elegantné topánky, farebne zladené a z slušivých materiálov. Lesklé, lakované topánky najvyššej kvality sú jedným z modelov, ktoré sa pre takéto kombinácie najčastejšie vyberajú. V súčasnosti sa však, najmä v letnej sezóne, organizuje čoraz viac rôznych akcií pod otvoreným nebom a medzi nimi je aj veľa svadieb. Na svadbách pod otvoreným nebom stále častejšie neexistuje prísna etiketa týkajúca sa dress code. Môžete zvoliť o niečo menej formálne outfity a teda aj o niečo menej formálnu obuv, ktorá ich doplní. Športové kostýmy alebo ležérne outfity, v ktorých sa kombinujú chinos nohavice so športovými košeľami, sú perfektným oblečením pre hostí na takéto akcie. Ukazuje sa, že aj budúci manželia sa čoraz častejšie vzdávajú veľmi formálneho oblečenia pre trochu väčšieho pohodlia. Svadba vonku si vyžaduje správny komfort, takže výber správnej obuvi má určite veľký význam.

Modely pánskej obuvi na akcie pod otvoreným nebom.

Mnohí muži rezignujú na elegantnú obuv pre trochu pohodlnejšie modely na outdoorové akcie a volia mokasíny. Nielenže dokonale ladia s mnohými štylizáciami, ale sú ideálne aj na letné dni a akcie pod otvoreným nebom. Aby ste v nich bez problémov prežili dlhé podujatia, musíte si však dať záležať na výbere obuvi z vhodných materiálov. Pestrý výber farieb a modelov mokasín, ako napríklad na stránke: https://wojas.sk/topanky-panske-poltopanky, uľahčuje výber perfektnej obuvi. Mokasíny sa zaraďujú medzi voľnočasovú obuv, preto nemusia byť vždy dokonale farebne zladené k predpokladanému outfitu. Samozrejme nesmiete zabúdať, že mokasíny ako obuv potrebujú aj ponožky. Najlepšie je zvoliť krátke, bavlnené ponožky, ktoré pri obúvaní nebudú vidieť. Na teplejšie dni si môžete vybrať modely o niečo vzdušnejšie, napríklad s výrezmi, vďaka ktorým sa k nohám dostane oveľa viac vzduchu. Mokasíny ponúkajú modely športové, no aj o niečo elegantnejšie. Pri ich výbere na párty je lepšie rozhodnúť sa pre tie druhé. Zvyčajne majú klasickejší vzor, sú bez doplnkov, ktoré majú často topánky v športovom štýle.