Elektrocentrála Caterpillar na stavenisku v Bratislava

Požičovňa stavebných strojov nie je len pre malých podnikateľov. Niekedy jej služby potrebujú aj veľké developerské spoločnosti ako je J&T REAL ESTATE, a. s. 

Použité stroje sú spoľahlivé stroje

O tom, že použité stroje sú aj spoľahlivé stroje sa mohli presvedčiť stavbári novej výstavby polyfunkčného objektu Klingerka.

Klingerka pozostáva z dvoch veží. Jedna, obytná, má 35 poschodí. Nachádzajú sa v nej rôzne veľké byty a tie na najvyšších poschodiach majú prekrásny výhľad na mesto Bratislava.

Druhá budova bude využívaná na kancelárske priestory a má 11 poschodí. Tento projekt vyrástol medzi ulicami Košická a Prístavná.

Výstavba to nebola jednoduchá a minibager nebol ten stroj, o ktorý by mal developer záujem. Pre potreby výstavby spoločnosť Zeppelin zapožičala dve elektrocentrály.

Caterpillar C13 pre bytovú vežu

Postaviť 35-poschodovú budovu bez meškania to chce dobrý záložný plán. V tomto prípade je jeho súčasťou elektrocentrála Caterpillar C13 s výkonom 400 kVA.

Viac ako trojtonový stroj poháňa dieselový spaľovací motor. Elektrocentrála má systém automatického štartu, pre okamžitý zásah v prípade výpadku elektrickej energie.

Výkonnejšia C18 pre administratívnu budovu

Pre zabezpečenie neustálej dodávky elektrickej energie, aj v prípade výpadku, bola na stavenisko administratívnej budovy dodaná elektrocentrála Caterpillar C18.

Tento mohutný stroj poháňa výkonný dieselový spaľovací motor s výkonom 715 kVA. Rovnako ako C13 má systém automatického štartu a pretlakový spalinovod.

Elektrocentrály Caterpillar podliehajú najprísnejším normám. Možno aj vďaka tomu patria medzi svetovú špičku v záložných zdrojoch.

Ich uplatnenie nie je len na frekventovaných a nákladných stavbách. Svoje miesto majú všade tam, kde by prerušená dodávka elektrického prúdu mohla spôsobiť nemalé škody na majetku alebo zdraví.

Elektrocentrály Caterpillar dokážu zabezpečiť krátkodobé pokrytie výpadku elektriny, ale aj zaistiť nepretržitú dodávku elektrickej energie.

Všetko závisí od konkrétnych požiadaviek klienta. Požičovňa stavebných strojov Zeppelin nájde riešenie pre každého.