Infrasauna: úsporné riešenie pre milovníkov saunovania

Milujete saunovanie ale máte málo času na návštevu wellness centra ? Chceli by ste si postaviť saunu doma, avšak priestorová dispozícia Vašej domácnosti tomu nepraje ? Riešením sa v tomto prípade môže stať infrasauna.

Infrasauna prehrieva ľudský organizmus pomocou infračerveného žiarenia. Je vybavená žiaričmi, ktoré sú umiestnené najčastejšie na stenách, ale môžu byť aj v lavici a na podlahe. Vydávajú infračervené žiarenie, ktoré prechádza niekoľko centimetrov do ľudského tkaniva a hĺbkovo ho prehrieva. Oproti dlhodobej histórii fínskych sáun, sú infrasauny na trhu relevantnými nováčikmi. Aj napriek tomu ich razantný nástup vypovedá o širokej využiteľnosti a obľúbenosti hlavne v rodinnom prostredí.

Faktorom, ktorý významne hraje do kariet infrasaunám a zvyšuje ich dostupnosť, je ich cena. Zabezpečenie infrasauny je dodnes veľmi drahá záležitosť, infrasaunu môžete zakúpiť aj za čiastku nepresahujúcu 780 €. Ceny sa samozrejme líšia s ohľadom na typ, výbavu a počet osôb, pre ktoré je infrasauna určená.

Za úspornú je možné infrasaunu označiť aj v otázke priestorovej náročnosti. Infrasauny určené pre jednu alebo dve osoby nezaberú plochu o málo väčšiu ako jeden meter štvorcový. Najčastejšie sa pre infrasaunu nájde miesto v kúpeľni, spálni alebo na chodbe. Nepotrebuje prívod vody, kanalizačný odtok a ani špeciálnu elektrickú prípojku so silným samostatným ističom. Na uvedenie do prevádzky postačí obyčajná elektrická zásuvka do siete 230 V.

Vzhľadom k funkciám infrasauny sa môže zdať, že jej prevádzka bude veľmi nákladná. Opak je však pravdou a vysoká spotreba je iba mýtus. Spotreba domácej infrasauny je minimálna. Jeden saunovací cyklus vyjde v prepočte na pár eur. Spotreba infrasauny je porovnateľná s bežnou naparovacou žehličkou.

Infrasauna nešetrí len materiálne prostriedky, šetrí hlavne zdravie. Použitie infrasauny je vhodné ako k bežnému saunovaniu, tak aj pri prevencii, liečbe a rehabilitácii. Znižuje svalové napätie a stuhnutosť končatín, kĺbov a chrbtice. Posilňuje imunitný systém, detoxikuje organizmus od škodlivých látok a pomáha pri liečbe kožných ochorení. Infrasauna je vhodná pre všetkých, ktorí uprednostňujú prevenciu pred nákladnou liečbou.

Kvalitné infrasauny, profesionálny prístup pri predaji a priaznivé ceny poskytuje Marimex, obchod s viac ako dvadsaťročnou tradíciou na slovenskom trhu. Spoločnosť charakterizuje neustály vývoj pre maximálny komfort zákazníkov. Aktuálnu ponuku si môžete prehliadnuť na www.marimex.sk, osobne v kamennej predajni v Bratislave alebo u obchodných partnerov spoločnosti.