Jazierko na záhrade? Jednoznačne áno!

Rozmýšľate nad tým, ako by ste oživili vašu záhradu? Chceli by ste sa niečím, takpovediac „činiť“, no nič vás nenapadá? Tak čo by ste povedali na vlastné jazierko priamo pred vašim domom, v ktorom by ste trebárs chovali rybky? Znie to lákavo, však? Ešte pred tým, ako sa rozhodnete pre samotnú realizáciu, ujasnite si niekoľko základných faktov, ktoré by ste mali vedieť rozhodne aj vy.

Oživte vašu záhradu originálnym spôsobom

Jazierka a biobazény sa postupom času stávajú súčasťou viacerých moderných domácností, ktoré si veľmi dobre uvedomujú, že mať vlastné jazierko je skvelou príležitosťou nielen na relax, ale i naučenie sa niečoho nového. Uvedomte si, že vodné rastliny, ktoré budú s veľkou pravdepodobnosťou súčasťou aj toho vášho jazierka, nie sú len obyčajnou okrasou, ale aj užitočným nájomníkom. Čo to znamená? Mali by ste ich mať dostatok, no zároveň nie príliš veľa, aby si navzájom neškodili. Keď odhadnete to správne množstvo, s čím vám pomôže skúsený odborník, rastliny si postupne vytvoria veľkú samostatnú čistú zónu. A keďže je už jeseň za dverami, nezabudnite na šikovné siete z plastu, ktoré jazierko ochránia pred spadnutým lístím, v opačnom prípade budete mať čo robiť, aby ste ho dôkladne vyčistili.

Chcete chovať rybičky? V tom prípade ...

Mať jazierko na záhrade nie je len o vodných rastlinkách, ale aj okrasných rybičkách, ktoré sú úžasnou živou dekoráciou. Avšak, prírodné kúpacie jazierka nie sú výhradne určené pre morské živočíchy, takže na túto skutočnosť nezabúdajte! Ak teda chcete chovať rybky zvoľte skôr jazierko okrasné a pozor, nezabúdajte na filtračné zariadenie i prípravky pre čistenie a úpravu vody, ktoré sú bezpodmienečnou súčasťou údržby každého typu jazierka! V zime siahnite po odstraňovači ladu a vzduchovom zariadení, vďaka čomu rybky prežijú i teploty pod nulou, a to bez akejkoľvek ujmy.