Kam umiestniť stropné svietidlá pre efektívne a efektné svietenie?

Kam umiestniť stropné svietidlá pre efektívne a efektné svietenie?

Osvetleniu domácností sa dlhé roky nevenovala pozornosť. Našťastie sa to zmenilo a ľudia pochopili, že svietenie nie je dôležitým prvkom len kvôli svetlu samotnému. Osvetleniu by ste mali venovať pozornosť aj s ohľadom na dekoratívnu funkciu. Jednou z možností svietenia v interiéri sú stropné svietidlá. Kde všade sa dajú umiestniť, aby plnili svoju funkciu a vyzerali efektne?

Výber stropného svietidla je dôležitý, ale nepodceňte ani žiarovku

Stropné svietidlá v súčasnosti nevyzerajú tak ako pred rokmi. Iste si spomínate na uniformné guľaté svietidlá, ktoré boli riešením všade tam, kde ste chceli ušetriť alebo sa vám skrátka nechcelo rozmýšľať nad výberom lustra. Dnešné stropné svietidlá síce nájdete aj v klasickom guľatom dizajne, ale vybrať si môžete tiež z iných geometrických tvarov. A nielen to. Stropné svietidlá sa už nedržia striktného pravidla – biele sklo a biely rám. Na výber máte veľa klasických farieb, akými sú čierna, zlatá alebo hnedá. Tieto farby perfektne zapadnú do každého interiéru. Stropné svietidlá sa od klasických lustrov líšia svojim jednoduchším dizajnom, ktorý môžeme prirovnať k severskému štýlu. Vďaka tomu zapadnú takmer do každého vnútorného priestoru. Pre bližšiu predstavu o vzhľade trendových stropných svietidiel kliknite na stránky ledprodukt.sk. A aké žiarovky sú vhodné vsadiť do stropného svietidla? Z hľadiska úspornosti a životnosti samozrejme vyhrávajú LED žiarovky. LED osvetlenie by nemalo chýbať ani vo vašej domácnosti.

Kam umiestniť stropné svietidlá a kde vybrať iný typ svietenia

Stropné svietidlá sú skvelým riešením svietenia do obývacej izby. Umiestňujú sa do centrálnej časti miestnosti a bývajú doplnené LED pásmi alebo stojacími lampami podľa potreby intenzity svietenia. Nehodia sa však do obývačiek s príliš vysokým stropom, kde by ste mali siahnuť po závesných lustroch a svietidlách. Závesné stropné svietidlá môžu siahať až po konferenčný stolík alebo si kúpte také, ktorých dĺžku je možné regulovať. Ak sa rozhodnete pre stropné svietidlá v kuchyni, odporúčame vám ich umiestnenie nad kuchynský ostrovček. V prípade umiestnenia v blízkosti kuchynskej linky uvažujte o možnosti viacerých stropných svietidiel, aby ste si nevrhali tieň na pracovnú dosku. Stropné svietidlá sa najviac hodia do spálne, kde nepotrebujete až také intenzívne svetlo. Pri čítaní samozrejme využite doplnkové osvetlenie vo forme stolných lampičiek. V kúpeľni vám odporúčame okrem zasadeného stropného osvetlenia svietiť doplnkovo, napríklad bodovým osvetlením nad zrkadlom. Nezabudnite, že v kúpeľni kvôli vyššej vlhkosti musia mať všetky lampy a žiarovky vyššie IP krytie. Do detskej izby sa hodia skôr dekoratívnejšie lustre s detskými motívmi, ale väčším deťom nebude prekážať ani jednoduché stropné svietidlo, najlepšie dvojité, aby ste dosiahli vyššiu svietivosť.