Kúpa interiérových a exteriérových dverí – pozor na výber vhodného typu materiálu

Kúpa interiérových a exteriérových dverí – pozor na výber vhodného typu materiálu

Pri výbere správnych interiérových a vchodových dverí je potrebné zvážiť množstvo vecí, a to ideálne ešte pred samotným výberom. Či budú dvere vystavené extrémnym zmenám teplôt, prípadne či musia dvere spĺňať bezpečnostné kritéria. Rôzne dvere budú ponúkať rôzne výhody a rôzne materiály budú fungovať pre rôzne prostredia. Na trhu dnes nájdeme stovky interiérových a exteriérových dverí, ktoré ponúkajú svoje výhody i nevýhody, avšak základom je určiť si to, čo od týchto dverí očakávate práve vy.

Aké typy materiálov interiérových dverí sú k dispozícií?

Najdrahší a najodolnejší typ interiérových dverí sú také, ktoré sú vyrobené z masívu. Dostupné sú v rôznych druhoch dreva a s rôznymi vzormi, ktoré môžete zvoliť na základe vášho osobitého štýlu. Vynikajúca zvuková izolácia je jedna z hlavných predností, avšak treba dodať, že drevo je náchylnejšie na deformácie. To isté platí aj pri drevených oknách, aj keď treba dodať, že výroba drevených okien podlieha v dnešnej dobe prísnym výrobným postupom, vďaka čomu patria medzi jedny z najlepších na trhu. Drevovláknitá doska strednej hustoty je umelo vyrobené drevo vyrobené z drevených vlákien zmiešaných so živicou. Takéto interiérové dvere pôsobia ako drevené dvere, pričom sa nedeformujú. Sklenené interiérové ​​dvere majú drevený alebo kovový rám okolo skla alebo zrkadla. Sklo môže byť v jednej alebo viacerých tabuliach a môže byť dekoratívne, napríklad matné, textúrované alebo leptané.

Poraďte sa s profesionálmi

Pochopiteľne je na mieste poradiť sa s odborníkmi, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické i praktické skúsenosti. Nebojte sa predstaviť im vaše tajné priania a očakávania od daných dverí, keďže také bezpečnostné dvere by mali byť súčasťou každej domácnosti. To iste platí nielen pri kúpe interiérových a exteriérových dverí, ale tiež okien, ktoré sú dôležitou súčasťou každej stavby. Tak čo poviete, aj vy investujete do kvalitných dverí a okien, ktoré vám vydržia aj desiatky rokov?