Kúpať sa dá aj mimo "hlavnej" sezóny: S vhodným bazénovým zastrešením.

Premýšľate nad tým, ako si vodu v bazéne udržať vhodnú na kúpanie aj počas chladnejších dní? Hlavná "letná" sezóna je už síce za nami, no kúpať sa vonku v bazéne na záhradke, či pri domčeku, môžete aj teraz v jesennom období. S kvalitným bazénovým zastrešením môžete využívať svoj bazén aj mimo hlavnej letnej sezóny ...

Prečo bazénové zastrešenie?

Bazénové zastrešenie znamená pre každého vlastníka hneď niekoľko pozitív. Prvá z nich vypláva z typu materiálu, z ktorého je zastrešenie vyrábané. Väčšinou sa jedná o materiál, ktorý dokáže udržiavať pod klenbou zastrešenia vodu hrejivú nielen na pocit, ale aj kúpanie. Spĺňa jednak prísne kritériá a zároveň zabezpečuje dôležité tepelno-izolačné vlastnosti - takzvaný solárny účinok. Znamená to, že samotná voda v bazéne sa počas dňa sama zohrieva na optimálnu teplotu a v noci získané teplo neuniká zbytočne von do priestoru. Okrem toho je veľmi dobre chránená pred náhlym ochladnutím v dôsledku zhoršených externých klimatických podmienok. Konštatovaním preto zostáva, že s bazénovým zastrešením je možné si predĺžiť "kúpaciu sezónu" až o niekoľko mesiacov.

Ďalšie výhody zastrešenia bazéna

Aby toho nebolo málo, samotné zastrešenie prináša ďalšie výhody. Voda zostáva v bazéne oveľa dlhšie čistejšia a priezračnejšia. Zbavíte sa tak napríklad lístia, trávy, či aj chlpov od domácich miláčikov. Je to spôsob, ako ušetriť nemalé finančné prostriedky vynaložené na príliš častú kúpu bazénovej chémie. Tiež vďaka samoohrevu vody pomocou zastrešenia ušetríte aj na vykurovaní celého bazéna. V neposlednom rade získate aj viac času na iné "zábavnejšie" aktivity, ako len ustavičné čistenie vody v bazéne. Bezpečnosť nadovšetko a platí to aj s bazénovým zastrešením. S ním sa nemusíte báť, ak sa budú deti hrať v blízkosti bazéna. Zastrešenie bazéna ochraňuje všetkých členov rodiny, ako aj domácich miláčikov pred nebezpečnými a nechcenými pádmi do vody.

Aké druhy bazénového zastrešenia je na výber?

Zastrešenie bazéna je k dispozícii v rozličných veľkostiach a tvaroch. Všetko bude záležať hlavne od toho,  čo chcete a čo máte najradšej. Na výber je aj asymetrické prevedenie (širšie alebo vyššie), ako aj nevýrazné prevedenie zastrešenia.

Nadzemné bazény nie sú výnimkou

Pokiaľ máte doma práve nadzemný bazén alebo nad jeho kúpou len uvažujete, nemusíte mať strach v prípade zastrešenia aj tohto druhu bazéna. V zásade platí, že aj tento druh bazénov je bez problémov možné zastrešiť rovnako ako klasický do zeme zapustený bazén.

Farba zastrešenia podľa vlastného výberu

V prípade farebného prevedenia zastrešenia je možné si zvoliť svoj vlastný vzor farby. Presne taký, ktorý bude ladiť s vašou fasádou domu, záhradným domčekom, altánkom alebo terasou pri dome. K dispozícii je pestrá paleta farieb a dekorov. Iba vďaka špičkovej kvalite a technológii práškovej lakovne si povrch bazénového zastrešenia zachová svoju farbu dlhé roky a nevybledne.

Tak ako ste sa rozhodli? Budete sa stále doma obmedzovať a kúpať len počas hlavnej letnej sezóny? Alebo svoj bazén začnete konečne využívať naplno a o niekoľko mesiacov dlhšie? Aj keď prišli chladné rána a večery, počasie vám už nemusí robiť problémy s kúpaním, ak si zvolíte vhodné zastrešenie aj pre svoj bazén doma.