Módny výstrelok? Nie, nutnosť

Mať doma vstavanú skriňu znamená mať doma poriadok. Prehľad vo veciach, viac miesta a väčšiu variabilitu úložného priestoru. Vstavaná skriňa šetrí miesto, dáva vašim veciam systém.

Ako si vybrať vstavanú skriňu

Univerzálna rada neexistuje. Všetko je na vás. To je na tom najkrajšie. Vstavaná skriňa je jedným z najflexibilnejších kusov nábytku. Neexistuje prísne stanovený štandard. Každá skriňa môže byť jedinečná. Každá môže byť unikát. Prispôsobte si ju presne podľa vašich požiadaviek, podľa vášho šatníka. Podľa odevov, ktoré najradšej a najčastejšie nosíte, ktoré preferujete. Ak hlavnú časť vášho oblečenia tvoria košele, blúzky, sukne alebo obleky, zaiste budete potrebovať veľký priestor s vešiakovými tyčami. Ak obľubujete tričká, budete potrebovať horizontálne police. Hlavne ženy vlastniace veľké množstvo spodnej bielizne ocenia rôzne šuplíky a zásuvky. Neexistuje časť oblečenia, ktorú by ste nevedeli vhodne uskladniť. Vďaka rôznym doplnkom nebudete mať problém s kravatami či opaskami. Bez ťažkostí v nej uskladníte i sezónnu obuv. Najdôležitejšie je vedieť, čo v nej chcete mať a čo do nej chcete dať.

Rozmiestnenie vnútorného priestoru

I keď si môžete skriňu prispôsobiť, ako chcete, predsa len existujú určité pravidlá, ktoré je v rámci praktickosti vhodné dodržať.

  • Odevy, ktoré nosíte najčastejšie, ukladajte alebo vešajte vo výške očí.
  • Sezónne oblečenie uskladňujte buď hore, alebo úplne dolu.
  • Ak v nej chcete mať kôš na bielizeň, špinavé veci a obuv, túto časť oddeľte od čistých odevov.
  • Myslite na to, či je skriňa určená pre viacerých členov domácnosti. Každý by mal mať taký priestor, aký mu vyhovuje. To, čo je vhodné pre vás, inému vyhovovať nemusí.

Flexibilné využite

Hoci boli a stále sú vstavané skrine prioritne využívané v spálňach na ukladanie a uskladňovanie odevov, čoraz častejšie nájdu svoje uplatnenie i v predsieňach, detských izbách, obývačkách a iných častiach domu. Nie sú už len výsadou malých bytov, kde ide hlavne o šetrenie a čo najlepšie využitie priestoru. V súčasnosti sa využívajú i ako časť nábytku, sú súčasťou knižníc, priestorov na ukladanie bytových doplnkov. Svojím vonkajším vyhotovením sa stávajú dizajnérskymi kúskami vhodne dopĺňajúcimi ostatný nábytok. Tak ako si môžete vybrať a poskladať vnútro vstavanej skrine, tak si môžete prispôsobiť aj jej vonkajšiu časť. Správnym výberom materiálov, farebným vyhotovením a napríklad i využitím zrkadiel na dverách sa tak vstavaná skriňa stáva čoraz častejšie neoceniteľnou a nenahraditeľnou súčasťou každej domácnosti. Myslia na ňu dizajnéri i projektanti. Myslite na ňu i vy. Oplatí sa to.