Kupujete matrac z pamäťovej peny? Toto by ste mali vedieť

Kupujete matrac z pamäťovej peny? Toto by ste mali vedieť

Pamäťová resp. viskoelastická či lenivá pena je materiál, ktorý sa využíva na výrobu matracov i vankúšov. Samotný názov dáva tušiť, že ide o penu plne sa prispôsobujúcu krivkám ľudského tela. Táto vlastnosť spravila z pamäťovej peny najviac obľúbený materiál pre výrobu anatomických matracov. Kupujete práve aj vy matrace z pamäťovej peny? Toto by ste o nich mali vedieť.

Ako sa dokáže pamäťová pena prispôsobiť zakriveniam tela

Z hľadiska anatómie je dôležité, aby ste počas spánku ležali v prirodzenej polohe. Žiadne zakrivenie tela by nemalo byť vyššie alebo nižšie. Telo v jednej rovine dáva možnosť oddýchnuť svalom, kostiam a kĺbom. Ergonómia tela je vďaka matracom z pamäťovej peny v ideálnom stave. Ide o ortopedické matrace, ktoré odporúčajú aj lekári.

Ako je možné, že pamäťová pena sa dokáže adaptovať na vaše telo? Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Pamäťová pena sa vyrába z polyuretánu. Polyuretán je odolný a zároveň mäkký. Dobre reagujte na teplo. Za pomoci tepla tela zmäkne v miestach, kde je na matrac alebo na vankúš vyvíjaný tlak. Nezabudnite však na fakt, že pre dokonalé pocity počas spánku a pre ochranu matraca je dôležité vybrať správne rošty na posteľ.

Okrem toho, že pamäťová pena vie rysovať obrysy tela je tiež veľmi príjemná na dotyk. Na matrace a vankúše z pamäťovej peny si veľmi rýchlo zvyknete. Komfortné spanie vám dodá energiu, ktorú pre plnohodnotné a zdravé fungovanie potrebujete. Matrace z pamäťovej peny sú odporúčané pre seniorov, ľudí s bolesťami chrbtice i dlhodobo ležiacim.

Prečo by ste mali kúpiť matrace a vankúše z pamäťovej peny

Po výmene iného typu matraca za pamäťový sa vám môže zdať, že ste nespravili dobrú kúpu. Ide o mäkší typ matraca, na čo si je treba zvyknúť. Podobné je to s vankúšmi. O pár dní zistíte, že ste si nielenže zvykli, ale sa tiež lepšie cítite. Tieto pocity sú dané tým, že matrace z pamäťovej peny priaznivo vplývajú na veľa faktorov spánku.

Vďaka mäkkosti a prispôsobivosti nebude počas spánku vyvíjaný tlak na žiadnu časť tela. Nezobudíte sa ako rozlámaní a zmiznú pocity stuhnutosti. Dôležité ja aj to, že pamäťová pena bráni tomu, aby ste sa v noci neustále obracali z boka na bok. Nikde vás nič nebude tlačiť, takže telo zareaguje tuhým spánkom.

Nemusíte sa obávať, že by spánok v jednej polohe zapríčinil bolesti. Pena nespôsobí tlak na žiadnu z citlivých častí tela ako je krčná chrbtica alebo bedrové kĺby. Matrace a vankúše z pamäťovej peny z obchodu matracentrum sú vhodné pre alergikov, pretože bránia usádzaniu prachu a roztočov v štruktúre materiálu.