Lavička na cvičenie. Nové možnosti vášho domáceho fitnes

Bez rôznych typov lavičiek na cvičenie sa nezaobíde žiadne športové centrum. Lavička na cvičenie však nie je doménou fitiek. Skúste si jednu zakúpiť na domáce použitie a budete prekvapení, ako obohatí váš tréningový plán.

Čo si všímať pri kúpe lavičky na cvičenie

Lavička na cvičenie pomáha k vypracovanému telu mužom i ženám. Je perfektným nástrojom k snu o svalnatej a pevnej postave. Ak si chcete lavičku na cvičenie zaobstarať na domáce využitie, neoľutujete. V prvom rade si pred kúpou premyslite, ktoré svalové partie chcete na lavičke precvičovať. V prípade, že hľadáte multifunkčného pomocníka, siahnite po nastaviteľnej lavici. Bench lavica vám dopomôže k perfektnému hrudníku. Ženy túžiace po plochom brušku by sa mali poobzerať po šikmej lavici. Ak radi cvičíte s činkami, kúpte si rovnú lavicu a na precvičovanie nôh sú ideálne leg press lavice. Samozrejme, že vás pri kúpe bude zaujímať cena. Všetky typy lavičiek na cvičenie za bezkonkurenčné ceny nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Okrem ceny sú dôležité vaše priestorové možnosti. Lavička na cvičenie je síce skladná, ale niektoré typy predsa len potrebujú o niečo viac miesta. Dôležitá je taktiež vaša váha a výška t.j. aj nosnosť lavičky. Informujte sa taktiež o pevnosti a stabilite konštrukcie, kvalite použitého materiálu a odolnosti poťahu.

Vyskúšajte tieto cviky na lavičke na cvičenie

Veľa z vás si iste predstaví lavičku na cvičenie ako pomôcku, na ktorej sa leží alebo sedí a zdvíhajú sa činky. Okrem toho sa bez lavičky nezaobíde žiadna posilňovacia veža. Samozrejmosťou cvičenia na lavičke je precvičovanie paží a rúk. Pri mnohých cvikoch vám bude pomocníkom váha vlastného tela. Lavičku môžete využiť ako schodíky a cvičiť na nej čelné výstupy alebo výskoky. Skúste sa trochu pohrať a vystupovať na lavičku i zo strany. Oprite si ruky o lavičku a vyskúšajte na nej cvičiť klasické kliky. Kliky môžete robiť aj opačne t.j. zaprite si do výšky o lavičku nohy. Ženy túžiace po peknom pozadí by mali denne urobiť desiatky drepov. A nielen tých klasických, pomocou lavičky sa dajú robiť aj drepy bulharské. Hornú časť tela oprite o lavičku a zdvíhajte panvu. Tento cvik môžete robiť s oboma nohami na zemi alebo nohy striedať. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú. Vždy však myslite na svoje fyzické možnosti a vyššie záťaže konzultujte s odborníkmi.