LTE Internet - o čo ide?

Hľadáte spoľahlivé vysoko-rýchlostné pripojenie pre vašu domácnosť? Práve ste ho našli. Dámy a páni, prestavujeme vám riešenie pre vysoko kvalitné pripojenie!

LTE internet má široké pokrytie, vďaka ktorému môžete pohodlne surfovať aj vo vašej domácnosti. V súčasnosti je dostupný už v 27 mestách a priľahlých obciach. Celkovo ponúka viacero bezkonkurenčných výhod a to za prijateľnú cenu.

Spoľahlivosť a vysoká rýchlosť

Jednou z najväčších výhod LTE pripojenia je jeho spoľahlivosť, zabezpečená vďaka vysielaniu na vlastnom licencovanom frekvenčnom pásme. To zaručuje vysoké prenosové rýchlosti pripojenia, ktoré môžete porovnávať aj s optickým internetom. Môžete sa tak tešiť na skvelú spoľahlivosť a rýchlosť pripojenia.

Práve medzi výhody pevného LTE internetu patrí rýchlosť sťahovania dát. A to až do 70 Mbit/s - čo je výrazne viac ako ponúkajú normálne zastarané siete či WiFi siete na verejných pásmách. Ide tak o ideálne riešenie v prípade, že bývate v rodinnom dome alebo v lokalite, kde sa nenachádza optické pripojenie (lebo signál LTE je šírený vzduchom).

Nie je teda treba riešiť a ťahať komplikovanú kabeláž. Na pripojenie vám bude postačovať malý vonkajší prijímač, ktorý sa prepojí cez sieťový kábel priamo s vaším PC alebo domácim bezdrôtovým WiFi routrom.

Máte pomalý internet? Otestujte ho

Zdá sa vám, že vaše internetové pripojenie nespĺňa vaše požiadavky? V tom prípade si skúste svoje pripojenie otestovať a zistite, ako dokáže vaše pripojenie obstáť v teste rýchlosti? Zmerať rýchlosť internetu je úplne jednoduché.

Stačí vám navštíviť stránku poskytovateľa telekomunikačných služieb - konkrétne www.swan.sk - kde v menu nájdete aplikáciu, cez ktorú si v priebehu niekoľkých sekúnd bez problémov zistíte odozvu vášho pripojenia, rýchlosť sťahovania a odosielania dát.

Dostupnosť aj u vás doma

Ako sme už spomínali, medzi najväčšie výhody pevného LTE internetu patrí práve jeho dostupnosť. V dnešnej dobe tak nájdete LTE pripojenie nie len vo väčších mestách, ale dokonca v každom okresnom meste na Slovensku a priľahlých obciach.

Ak teda bývate v lokalite, kde ešte nie je optické pripojenie a nechcete využívať zastarané internetové pripojenie, LTE bude pre vás tou najlepšou voľbou. Vďaka šíreniu vzduchom tak nebudete musieť zasahovať do vašej stavby a rozmýšľať nad ťahaním zložitej kabeláže.

Jednoduchá inštalácia a používanie

Vďaka už spomínanej technológií šírenia sa vzduchom, sa nemusíte obávať, že by vám inštalácia zariadenia do vášho domu “rozbombardovala” bývanie. To nie. Najväčšou výhodou internetu je tak jeho nezávislosť od káblovej infraštruktúry.

Inštalácia je vskutku veľmi jednoduchá. V exteriéri (napríklad na streche domu) vám technici namontujú vonkajší terminál s označením ZTE WF820, ktorý s WiFi routerom prepojí technik ethernet káblom. Nemusíte si dokonca kupovať ani nový router, kľudne môžete pritom použiť váš vlastný. Zariadenia sú kompaktné a vonkajší terminál nie je väčší ako kancelársky papier.

Takže sa nemusíte obávať, že by bol terminál dobre viditeľný a koniec koncov si ho nik ani nevšimne. Na rozdiel od iných konkurenčných ponúk, ako zákazník nezaplatíte za prenájom vonkajšieho zariadenia ani cent.

Dáta trošku praktickejšie

Na stránke spoločnosti SWAN sa môžete dočítať, že pre LTE doma platí zásada korektného využívania, a to prenesenie maximálneho objemu 50GB dát za jeden týždeň. Avšak, viete čo to znamená? Viete si to ako bežný zákazník predstaviť v praxi, koľko je 50GB dát? Trošku vám to teda priblížime.

Ak patríte medzi milovníkov hudby, môžete si za 50GB dát vypočuť až 15 000 pesničiek v MP3 kvalite. Ak zase radi trávite čas na Youtube, môžete si pozrieť až 40 hodín videí v najvyššej kvalite. A nemusíte sa obávať.

Po prečerpaní 50 GB dát za jeden týždeň budete mať aj naďalej prístup k internetu. Avšak s obmedzenou rýchlosťou 1/1 Mbit/s do konca týždňa, ktorá bohato postačuje na bežné pracovné úkony.