Na toto nezabudnite pri výbere poštovej schránky

Na toto nezabudnite pri výbere poštovej schránky

Možno si poviete, že na poštovej schránke nezáleží. Následne zistíte, že sa vám z nej strácajú zásielky alebo má poštár problém vhodiť do schránky všetky listy. Nezostane vám nič iné, ako schránku prácne odmontovať a kúpiť novú. Predíďte týmto zbytočným komplikáciám a vyberte si poštovú schránku, ktorá bude spĺňať všetky praktické požiadavky.

Kam s poštovou schránkou

Ešte pred samotným výberom schránky si dobre premyslite miesto, kam ju namontujete alebo postavíte. V opačnom prípade sa môže stať, že po namontovaní sa vám nebude páčiť, ako ladí so zvyškom domu či plotu. Poštová schránka sa zväčša umiestňuje do blízkosti vchodu. V bytových domoch sa inštaluje do steny domu alebo do vstupnej haly. V rodinnom dome si môžete vybrať z viacerých možností umiestnenia. V posledných rokoch sú moderné podľa vzoru zo zahraničia voľno stojace poštové schránky. Ak máte dvor s voľným prístupom bez plotu, najlepšie spravíte, keď si dáte vyrobiť vchodové dvere s otvorom na poštu. Nemusíte investovať do schránky, nemusíte ju udržovať a zásielky vám spadnú priamo do vnútra domu. Klasikou sú schránky priskrutkované na plot alebo dvere plotu. Pri murovaných a kamenných plotoch si môžete dať schránku zamurovať do vnútra plotu.

Ako si vybrať materiál a veľkosť schránky

V prípade, že bude vaše poštová schránka umiestnená na mieste, kde ju neovplyvnia výkyvy počasia, môžete zvoliť ako materiál schránky prakticky čokoľvek. Schránky umiestnené v exteriéri musia byť dostatočne odolné voči vlhkosti, chladu alebo UV žiareniu. Vonkajšie poštové schránky sa vyrábajú z plastu, pozinkovanej ocele alebo nerezovej ocele. Všetky tieto materiály sa dobre udržujú a nekorodujú. Výhodou plastu a pozinkovanej ocele je to, že si môžete vybrať z viacerých farebných prevedení schránky. Iste túžite po atypickej schránke. Nemáme nič proti tejto túžbe, ale myslite na to, aby bola schránka dostatočne veľká. Musí byť tak veľká, aby sa do nej zmestilo niekoľko listov A4 a katalóg.

Bezpečnosť a dizajn poštovej schránky

Poštové schránky často ukrývajú rôzne dôležité dokumenty, sú to vlastne vonkajšie pokladničky. Podľa toho sa zariaďte pri výbere schránky z hľadiska bezpečnosti. Dbajte na to, aby sa dali listy vyberať len z jednej strany alebo len po odomknutí. Typ uzamykania je na vás a vašich finančných možnostiach. Preferované sú schránky uzamykané na klasický kľúč. Ak túžite po vyššej bezpečnosti, kúpte si schránku na otváranie čipom alebo po zadaní kódu. Z hľadiska dizajnu vám naozaj nič nestojí v ceste. Poštové schránky sa dajú vyrobiť na zákazku, môžu mať rôzny tvar, farbu a netradičné dekorácie.