Nájdite si funkčné a štýlové dvere do domácnosti aj kancelárie

Nájdite si funkčné a štýlové dvere do domácnosti aj kancelárie

Interiérové dvere sa vo veľkom podpisujú pod naše pohodlie. Zabezpečujú nám súkromie, zvukovú aj tepelnú izoláciu, mnohé opticky predeľujú priestor a vytvárajú tak osobitné zóny, preto si vyberte také, ktoré vás budú tešiť dnes aj o pár rokov.

Ideálna povrchová úprava dverí pre vaše podmienky

Aby interiérové dvere vyzerali vkusne aj o dekádu rokov, pri voľbe ich povrchovej úpravy myslite na to, ako často sa budú dvere používať a či budú schopné znášať vyčíňanie domácich miláčikov alebo malých detí. Vieme predsa, že čím častejšie sa dvere otvárajú a zatvárajú, tým sú nároky na ich odolnosť vyššie. Kvalitná povrchová úprava dverí je schopná odolať škrabancom či nárazom a veľmi často sa od menej odolnejších dverí líšia aj štruktúrou materiálu. Ak hľadáte dvere do kancelárie či do domácnosti s malými deťmi, potom sú najvhodnejšie povrchové úpravy pre vás odolná laminofólia alebo CPL. Laminované dvere sú oproti fóliovaným odolnejšie a poteší vás ich prirodzený, prírodný vzhľad. Takisto sa môžete rozhodnúť pre dyhované dvere, dvere extra matné alebo naopak s vysokým leskom. Vopred si premyslite, koľko času viete obetovať údržbe dverí, pretože kým matnú povrchovú úpravu stačí čistiť občas, tú lesklú budete zrejme leštiť častejšie.

Praktické dvere do interiéru

Dvere zdobia interiér rovnako ako nábytok, preto výberu farebného či štýlového prevedenia venujte dostatočnú pozornosť. Keďže dvere nevymieňame tak často ako textílie v domácnosti alebo vysedenú sedačku, mali by mať nadčasový vzhľad a farbu, ktorá sa prispôsobí farbe nábytku, podláh či stien dnes aj o pár rokov. V domácnostiach sú veľmi obľúbené rámové aj panelové dvere, no čoraz častejšie vídame aj dvere sklenené, ktoré sú ideálne do predsiení, obývačiek alebo pracovní. Takéto dvere interiér opticky zväčšia a presvetlia. Kancelárske priestory obdarené sklenenými dverami pôsobia moderne, a hoci často diskutujete s klientom za zavretými dverami, nič, čo sa deje za dverami vašej kancelárie, vám neujde.

Premyslite si tiež výplň interiérových dverí. Kým plné dvere sa najlepšie hodia do spální či kúpeľní, dvere so sklenenou výplňou v rôznom rozsahu sa hodia všade tam, kde nepotrebujete zachovať súkromie. Sklenená výplň na spálňových dverách, hoci matná, by vás vo večerných hodinách mohla vyrušovať, keď sa bude vo vedľajších miestnostiach svietiť. Ak však sklo vložíte do dverí v malých priestoroch bez okien, získate oveľa viac prirodzeného svetla. V totožnom dizajne interiérových dverí sa môžu vyskytovať sklenené aj drevené výplne, a tak zachováte štýlovú jednotnosť.

Vybrať si tie najlepšie interiérové dvere môžete len vy sami, pretože sami najlepšie viete, čo od kvalitných dverí a ich dizajnu očakávate. Predsa aj dvere sú vizitkou vášho dobrého vkusu.