Nečakajte na zimu a pripravte sa už teraz. Krbové náradie pre útulné prežitie studených dní.

Nečakajte na zimu a pripravte sa už teraz. Krbové náradie pre útulné prežitie studených dní.

To, že ste dnes ráno vybehli von len v ľahkom svetríku, neznamená, že to tak bude aj o mesiac. Ak ste vo „výrobe tepla“ sebestační a váš domov sa pýši ozajstným krbom, pripravte sa na novú zimnú sezónu nielen dostatočným množstvom dreva, ale nezabudnite ani na vhodné krbové doplnky, ktoré vám rozhodne doma nesmú chýbať.

KRBOVÉ NÁRADIE

Krb bez riadneho krbového náradia sa síce prevádzkovať dá, ale prečo si život neuľahčiť? Metlička, lopatka, kutáč, či kliešte – to všetko je ideálne mať rafinovane uložené na jednom mieste. Vyberte si preto kvalitný nerezový stojan s krbovým náradím, ktorý obsahuje všetko, čo potrebujete a zároveň vyzerá veľmi efektne. Na trhu je kopec modelov v rôznych štýloch a farebných prevedeniach, čo vám umožní zladiť aj krbové náradie so zvyškom domácnosti.

KÔŠ NA DREVO

Drevo rozhádzané na dlažbe v kúte pri krbe znamená len jedno – potrebujete kôš, do ktorého ho pekne uložíte. Prútený kôš na drevo je osvedčená klasika ako vystrihnutá zo zimných pohľadníc. 21 storočie však ponúka aj modernejšie riešenia – vyskúšajte sklenený kôš na drevo alebo krbový kôšbrúsenej nereze. Všetky alternatívy vyzerajú veľmi pôsobivo, záleží len na tom, ktorý typ sa vám viac hodí do interiéru.

VYSÁVAČ NA POPOL

 Nie je všetko zlato, čo sa blyští. A nie je krb, ktorý by neprodukoval tony popola. Najväčšou výhodou špeciálneho vysávača na popol je to, že nemusíte čakať, kým popol vychladne. Vysávače na popol sú konštruované z tepelne odolného materiálu, vďaka čomu môžete popol vysávať ešte horúci. Teplota vysávaného popola by však nemala presiahnuť 50 stupňov.

Ak máte pocit, že bez týchto vecí sa zaobídete a nechcete do nich zbytočne investovať, máme pre vás skvelý tip. Vypýtajte si ich ako darček! Príbuzným uľahčíte výber a vám zostane kopec voľného času, ktorého by ste bez šikovných pomocníkov ku krbu mali oveľa menej.