sporáky MORA

Nová generácia sporákov MORA

MORA práve uvádza na trh novú generáciu sporákov so všetkými typmi varných platní a elektrickými alebo plynovými rúrami s extra veľkým objemom až 74 litrov. Dodávajú sa v obľúbených šírkach 50 a 60 cm, a hoci si vystačia s minimálnym priestorom, predstavujú kompletné moderné varné centrum s nadštandardne veľkým priestorom a mimoriadnym vybavením a funkciami, ktoré vám otvoria dvere k nečakaným kulinárskym cestám a moderným, zdravým úpravám pokrmov. Navyše všetky patria do energeticky úspornej triedy A.

Komfortné, moderné varenie

Nové sporáky prichádzajú s kompletnou ponukou varných platní. Najžiadanejšie a zároveň najúspornejšie sú indukčné varné platne, ktoré okrem vynikajúcej účinnosti disponujú aj pokročilými funkciami, ako je napríklad ConnectZone, ktorá umožňuje jediným dotykom prepojiť dve kruhové varné zóny na ľavej strane do jednej väčšej oválnej, takže môžete variť aj vo veľkých nádobách. Extra rýchly ohrev napríklad veľkého množstva vody zabezpečuje funkcia SuperBoost, a to dokonca aj na všetkých platničkách naraz.

Medzi novinkami však nájdete aj sporáky s modernými sálavými sklokeramickými varnými platňami
s výkonnými Hi-Light zónami s plynulou reguláciou intenzity ohrevu a dvojitými Duo zónami na úsporné varenie v menších alebo väčších nádobách. A tiež sporáky s obľúbenými plynovými varnými platňami s bielym alebo čiernym smaltovaným povrchom a tiež stabilnou dvojdielnou liatinovou mriežkou, na ktorej môžete smelo presúvať riad bez toho, aby sa prevrátil. V súčasnosti sú na trhu najmä užšie 50 cm modely. Neskôr k nim pribudnú aj sporáky so šírkou 60 cm.

Moderné rúry s nadštandardnými možnosťami

Nová generácia sporákov prichádza s inovovanými multifunkčnými elektrickými rúrami s extra veľkým objemom až 74 litrov v prípade 60 cm sporákov a rekordnými 70 litrami v prípade 50 cm modelov, čo ich radí medzi špičku na trhu. Bez problémov v nich upečiete jedlo pre veľkú rodinu.

 

„Využívajú osvedčený patentovaný tvar vnútorného priestoru s klenutým stropom inšpirovaným tradičnými pecami, ktorý zabezpečuje rovnomerné pečenie. Tento tvar bol ešte vylepšený, nová je aj konštrukcia a umiestnenie výhrevných telies a rozmiestnenie ventilačných otvorov. Rúry majú horný a spodný ohrev, kruhové výhrevné teleso s ventilátorom na teplovzdušné pečenie aj na viacerých úrovniach naraz, veľký a malý gril a pečú aj s extra veľkým objemom 70 litrov celkom rovnomerne. Majú nové automatické programy vrátane dvoch parných, program na pizzu, zdravé teplovzdušné fritovanie alebo pečenie mrazených jedál,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky MORA.

 

Za zmienku stojí aj nový, ešte väčší priezor dvierok a účinné osvetlenie pre dokonalý prehľad o pečení bez toho, aby ste museli zbytočne otvárať dvierka.

 

Pravá pizza u vás doma

Nové rúry majú plynulé nastavenie teploty s presnosťou na jeden stupeň, a to v mimoriadnom rozsahu od 50 do 275 °C. Zvládnete tak všetko od rovnomerného rozmrazovania až po prípravu pravej pizze. Dokonca aj predhrievanie je jedno z najrýchlejších na trhu – dosiahnutie teploty 200˚C trvá menej ako 5 minút. Medzi automatickými programami je aj špeciálny program na pizzu.

 

Teplovzdušné fritovanie

Ak máte radi hranolky alebo vyprážané kuracie nugetky a rybie prsty, ale vyhýbate sa im pre množstvo tuku, nové rúry ponúkajú zdravú alternatívu. Majú totiž špeciálnu funkciu na intenzívne teplovzdušné vyprážanie s minimom tuku alebo úplne bez neho, rovnako ako to dokážu teplovzdušné fritézy.

 

Rozpekanie

Nové sporáky pridávajú aj ďalšiu novinku, ktorou je možnosť pečenia zmrazených potravín alebo pečenia pokrmov a polotovarov, ktoré ste práve vybrali z mrazničky, a to bez predhrievania rúry. Túto funkciu ponúkajú iba sporáky MORA.

 

Extra para

Nové sporáky prinášajú aj možnosť pečenia s pridanou parou pre nadýchané pečivo, sviežu zeleninu a šťavnatú pečienku. Stačí naliať 2 dcl vody do plytkého plechu umiestneného na spodnej úrovni a spustiť program Extra para. Program využíva špecifický algoritmus pulzného ohrevu, ktorý pomáha rovnomerne uvoľňovať paru počas procesu pečenia.

 

Komfort

K pohodliu prispieva aj tlmené zatváranie dvierok rúry so špeciálnym mechanizmom, ktorý sa ovláda len jemným ťahom. Žiadne vŕzganie ani hlučné dorazy pri zatváraní nečakajte. Potešia aj špeciálne teleskopické rošty z robustného kovu, ktoré sa dajú veľmi ľahko vysunúť aj s jedlom, takže ho potom jednoducho vyberiete bez toho, aby ste sa museli nakláňať do rúry a riskovať popálenie.

 

Veľa práce vám ušetria aj programy na čistenie vnútorného priestoru. V závislosti od modelu sú sporáky vybavené ekologickým hydrolytickým čistením EcoClean alebo katalytickým krytom ventilátora.
V závislosti od modelu sa ovládajú otočnými gombíkmi s LED panelom alebo tradične len gombíkmi. Môžete si vybrať medzi povrchom z elegantnej nehrdzavejúcej ocele, strieborným povrchom s nerezovým vzhľadom alebo bielym povrchom. V spodnej časti sa nachádza praktický úložný priestor – priehradka alebo zásuvka na príslušenstvo. Všetky sú energeticky úsporné: patria do energetickej triedy A.

 

www.mora.sk