Neviete si rady s výberom pohovky?

Pohovky sú dôležitou súčasťou nášho bývania. Pi výbere správnej pohovky musíte dávať pozor na veľa kritérií, ktoré by mala správna pohovka spĺňať. Pohovka je jeden z najpopulárnejších kusov nábytku. Používame ich keď oddychujeme, čítame, pozeráme tzv. alebo niečo iné.

Na čo máme pri výbere pohovky myslieť?

Do úvahy pri výbere sedačky musíme brať na vedomie počet členov domácnosti. Každý potrebuje mať svoje vyhradené miesto. Ak máte mnohočlennú rodinu je dobré zvážiť kúpu sedacej súpravy s kreslami alebo aj s taburetkami. Pri výbere pohovky nezabúdajte ani na deti. Deti majú prekvapivo priveľa vecí, hračiek, knižiek, oblečenie, ktoré odkladáme pre každý prípad. A práve kvôli tomu je dôležité myslieť na úložný priestor, ktorý by vám mala poskytnúť nová pohovka. Pohovky s úložným priestorom naviac sú naozaj praktické. Pri výbere spoločnej pohovky zvyknú zaujať prevažne atraktívne modely. Pri výbere sedačky dobre zvážte materiál. Ak máte doma malé deti, je pre vás dobrou voľbou si vybrať pohovku s odnímateľnými poťahmi. Takéto pohovky sú veľmi praktické, pretože keď sa zašpinia, môžete ich vyprať v práčke alebo dať do čistiarne. Úložný priestor pred sedacou časťou je praktický detail, do ktorého počas dňa môžeme schovať posteľnú bielizeň.

Aký je vhodný materiál pohoviek?

Pohovky z ekokože sú vhodné pre tých, ktorý majú radi elegantný dizajn. Chemické prostriedky nepotrebujete na odstránenie menších škvŕn a nečistôt. Pri výbere materiálu sa zamerajte na kvalitu spracovania pohovky. Nezabúdajte tiež na maximum pohodlia pohovky. Poťah pohovky je súčasťou pri výbere materiálu samotnej pohovky. Najjednoduchšie to bude s kožou a ekokožou. Prípadne môžete zvoliť drahšiu alternatívu a tou môže byť špeciálna tkanina.

Ako ich dokážeme využiť?

Okrem obyčajného sedenia nám slúžia pohovky aj na spánok a odkladanie. Najlepšou alternatívou je rozkladania pohovka, ktorú môžete bežne cez deň využívať na sedenie a relaxovanie a počas noci ju môžete využívať  ako posteľ pre prípadne návštevy. Pri rozkladacej pohovke venujte značnú pozornosť spôsobu a náročnosti rozkladania.