Overené tipy, ako čistiť a udržovať plastové okná v dobrom stave

Zatiaľ, čo plast pre plastové dvere a plastové okná je vysoko odolný a vydržuje si malú údržbu, na to, aby ste udržali svoje okná v najlepšom stave (ako aj funkčné), je potrebná starostlivosť. Pozrime sa na to, ako čo najlepšie môžete vyčistiť plastové okná.

Ako čistiť okolie plastových okien

Pre väčšinu prípadov je bezpečné použiť akékoľvek domáce utierky a menšie množstvo prípravku umývania riadu namočeného v teplej vode, ktorá odstráni väčšinu špiny z okolia plastových okien. Pokiaľ však máte ťažšie znečistenie a potrebujete použiť niečo silnejšie, odporúčame používať čistič okien alebo špecializovanú tekutinu.

Ako čistiť okná

O tom, ako vyčistiť sklo by sme mohli napísať celý článok. Tu sa však zameriame na to najdôležitejšie. Najlepšie je použiť teplú vodu s malým množstvom čistiaceho prostriedku, aby ste sa zbavili povrchovej špiny a následne utreli okno suchou handrou. Aby ste sa zbavili pruhov, vyčistite ich s pokrčenými novinovými papiermi. Alternatívne, existuje množstvo špecializovaných čistiacich prostriedkov na sklo, ktoré dokážu spraviť excelentnú prácu.

Ako čistiť okenné parapety

Opäť, väčšina čistiacich prostriedkov sú perfektné na použitie na okenné parapety, pokiaľ nereagujú s lakom alebo farbou, ktorou boli natreté. Odporúča sa pozrieť odporúčania výrobcov. Pokiaľ váš čistiaci produkt tvrdí, že ho nemáte použiť na natreté alebo lakované povrchy, nájdite vhodnú alternatívu.

Základná údržba

Raz do roka je dobré skontrolovať pohyblivé časti okien a pokiaľ je to potrebné, aplikovať silikónové mazivo alebo vazelínu, aby sa pohyblivé časti okna hýbali bez problémov. Taktiež treba skontrolovať, či nie je ani jedna zo skrutiek nie je uvoľnená a v prípade núdze ju zatiahnuť.

Treba poznamenať, že väčšina okien je dodávaných so zárukou. Stačí si vygoogliť plastové okná Bratislava a presvedčte sa sami. Na to, aby ostali v záruke, akékoľvek opravy musia byť vykonané spoločnosťou, ktorá nasadila okná. Ak teda pri kontrole okien zbadáte niečo, čo sa zdá byť vážnejšie, najlepšie je kontaktovať dodávateľa okien priamo, než sa snažiť vyriešiť problém sami. Môžete totiž prísť o záruku. Pre plastové okná cena odrazí, ako dlho budú v záruke. Pokiaľ sú vaše okná stále v záruke, musíte nájsť svojho pôvodného dodávateľa, ktorý vyrieši za vás akékoľvek problémy.