Ako vybrať dobrú trampolínu ?

Zdrojom aktívneho pohybu a zdravej relaxácie sa v poslednej dobe stávajú trampolíny. Vďaka vysokej nosnosti dávajú priestor nielen detskému hraniu, ale aj posilneniu svalov, aeróbnej kapacity a odolnosti proti stresu u dospelých. Skákanie na trampolíne uvoľňuje myseľ, nemusíte sa teda báť mať občas hlavu v oblakoch. Kedy je však potrebné stáť oboma nohami pevne na zemi ? Pri výbere trampolíny.

Kvalitné materiály nad zlato

Vo chvíli, keď sa budete rozhodovať a porovnávať ceny trampolín od rôznych výrobcov, je dôležité zamerať sa najmä na materiály, z ktorých sú jednotlivé trampolíny vyrobené. Vybrať si najlacnejšiu by sa Vám vo výsledku nemuselo vôbec vyplatiť.

Pozor by ste si mali dať najmä na hrúbku a kvalitu tyčí a celej nosnej konštrukcie. Čím odolnejšie budú použité materiály, tým dlhšie Vám trampolína bude slúžiť. A samozrejme tak zamedzíte prípadným úrazom, ktoré by mohli vzniknúť vďaka nekvalitným prvkom.

Zároveň je dobré vyberať z trampolín, ktoré disponujú odrazovou plochou z neabrazívneho materiálu. Takáto skákacia plocha Vám totiž nespôsobí zranenie v podobe odrenín.

Aby bola bezpečnostná sieť skutočne bezpečná

Bezpečnostná sieť tvorí obvod celej trampolíny a cháni užívateľov trampolíny pred vypadnutím. O tom, že musí doliehať až ku skákacej ploche, nie je pochýb. Zásadná je tiež pevnosť a odolnosť materiálov, z ktorých je vyrobená.

O stupeň bezpečnejšia je vnútorná ochranná sieť. Ta navyše bráni nárazu do konštrukcie trampolíny a vniknutiu končatín medzi pružiny pri zlom doskoku.

Nákup u spoľahlivého predajcu

Vyhnite sa akčným ponukám trampolín bez názvu v supermarketoch. Trampolíny by mali byť vždy zhotovované u overených predajcov.

Široký výber trampolín rôznych rozmerov, farieb a určenia ponúka napríklad spoločnosť Marimex. Marimex je špecializovaným predajcom viac ako 20 rokov, a preto vie, ako zaistiť bezpečnú zábavu na čerstvom vzduchu a vlastnej záhrade. Aktuálnu ponuku si môžete prehliadnuť na www.marimex.sk, osobne v kamennej predajni v Bratislave alebo u obchodných partnerov spoločnosti.