Porovnanie hliníkových a drevených rebríkov. Kde ich využijete?

Porovnanie hliníkových a drevených rebríkov. Kde ich využijete?

Rozhodnutie o kúpe typu rebríka závisí na viacerých faktoroch - od praktickosti a bezpečnosti po estetiku a materiálové vlastnosti. Dvaja hlavní hráči na trhu rebríkov, drevené a hliníkové, predstavujú dva úplne odlišné typy po stránke dizajnu i funkčnosti. Medzi drevenými a hliníkovými rebríkmi sú priepastné rozdiely, a preto zvážte vaše potreby, možnosti uskladnenia a finančné možnosti.

Tradičné drevené rebríky

Drevené rebríky sú nielen pomôckou na výškové práce, ale tie estetickým prvkom. Ich prírodný vzhľad a klasické prevedenie preferujú ľudia, ktorí nedajú dopustiť na tradíciu. Veď aj váš dedko iste vlastnil drevený rebrík. Je pravda, že po doslúžení sa dá rebrík skvele využiť ako dekorácia, napríklad ako polička alebo vešiak, ale takýto rebrík vám vydrží oveľa kratšie a horšie sa s ním manipuluje.

Vysoká hmotnosť a náročné skladovanie

Drevené rebríky sú o niečo lacnejšie ako hliníkové. Sú ideálne na prácu vo výške, kedy manipuluje s elektrinou. Ak ide o kvalitný produkt, tak v prevedení štafle sú pre maliarov najlepšou voľbou. Stierka na stenu či interiérové farby sa vám na drevených štafliach budú rýchlejšie natierať vďaka možnosti pohybu bez nutnosti schádzania z rebríka. Mnohých pred kúpou dreveného rebríka odradí vysoká hmotnosť. Pozor si dávajte pri uskladnení rebríka. Musí byť uložený na suchom mieste. A miesta budete na uskladnenie potrebovať veľa, keďže drevený rebrík sa nedá zložiť.

Praktické hliníkové rebríky

Hliníkové rebríky vyzerajú moderne, ľahko a skutočne je ich hmotnosť zanedbateľná v akomkoľvek prevedení. Hliníkový rebrík sa vyrába v toľkých variantoch a modeloch, že si vyberie úplne každý s ohľadom na potreby domácnosti. Do bytov sú najlepšie hliníkové schodíky. Do záhrady alebo na prácu okolo domu kúpte teleskopický, prípadne skladací hliníkový rebrík. Majstri využijú hliníkové plošiny a rampy. Hliníkové rebríky sú vhodné pre rôzne účely. Ich ľahkosť a odolnosť z nich robia ideálnu voľbu pre domácnosti, ktoré potrebujú flexibilitu pri používaní rebríka v rôznych situáciách.

Variabilita za vyššiu cenu

Hliník sa dá tvarovať, je veľmi stabilný a má dlhú životnosť. Hliníkový rebrík môžete pokojne nechať vonku aj vtedy, keď prší a nič sa mu nestane. Hliníkový rebrík odolá všetkým poveternostným podmienkam i korózii. Napriek nízkej váhe ide o veľmi bezpečný rebrík za predpokladu, že si overíte stabilitu základne a budete pri práci využívať aj protišmykové pätky. Zaraziť vás môže cena, ktorá je u kvalitnejších výrobkov naozaj vysoká.

Zhrnutie: Drevené rebríky sú najlepšie v modely štafle. Sú však náročné na skladovanie a údržbu. Hliníkové rebríky sú skvelé v akomkoľvek prevedení. Pripravte si vyššiu sumu na ich kúpu.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter