Potrebujete v izbe ušetriť priestor? Čo tak vyskúšať poschodovú posteľ?

Poschodové postele sú v poslednej dobe mimoriadne obľúbené, veď mnohým rodinám pomáhajú ušetriť nemalé miesto v detskej izbe, a to predovšetkým v bytoch, kde je priestor zväčša obmedzený. Rodičia siahajú po týchto posteliach z niekoľkých dôvodov a volia ch predovšetkým vtedy, keď chcú mať obe detičky v jednej spoločnej izbe. Úspora priestoru a praktické využitie však nie sú jediné prednosti, pre ktorého sa oplatí siahnuť po poschodových posteliach.

Čo si mám pri výbere všímať?

Možno sa pýtate, na ktoré vlastnosti by ste si mali dať pri výbere postelí jednoznačne pozor. Vôbec, jedným z najdôležitejších kritérií je materiál, z ktorého je posteľ vyrobená, no bezpochyby i samotná konštrukcia. Hlavnou požiadavkou je najmä stabilita a pevnosť, pričom najžiadanejším materiálom je smrek a borovica, no v súčasnosti sa vyrábajú i kovové postele, prípadne kombinácia s drevom. Vsaďte však na tradičný prírodný materiál, teda drevo, ktoré sa ľahko kombinuje, pričom údržba je taktiež jednoduchá, ba dokonca bezproblémová. Áno, kov môže byť alternatívou, no treba mať na pamäti, že je nutné vsadiť na vkusné doplnky, lebo kov je sám o sebe chladným typom materiálu, ktorý nemusí vytvárať požadovaný dojem.

Vsaďte na moderné prevedenie!

Čo vás napadne ako prvé, keď sa povie „poschodová posteľ“ ? Väčšine z vás asi klasické dve postele umiestnené nad sebou, ktoré sú medzi sebou prepojené rebríkom. Omyl! Dnešné poschodové postele pre deti sú už úplne iné, ako kedysi. Sú síce vyvýšené, no spodná časť môže byť voľná a využitá ako priestor pre písací stolík alebo úložisko hračiek, čiže do popredia sa dostávajú jednolôžkové postele, ktoré si zamilujete predovšetkým kvôli modernému a bezpochyby i praktickému prevedeniu. Tak čo poviete, aj vy ušetríte priestor v detskej izbe takýmto spôsobom a necháte sa inšpirovať najnovšími trendmi zo sveta tých najmodernejších interiérov?