Prechod bez hraníc: Takto sa dá prepojiť spálňa s obývačkou v open space byte

Prechod bez hraníc: Takto sa dá prepojiť spálňa s obývačkou v open space byte

Moderné bývanie často kladie dôraz na otvorené priestory a spojenie jednotlivých miestností. Kuchyňa spojená s obývačkou nie je v dnešnej dobe ničím nevídaným, no viac fascinujúcim spôsobom, ako tento efekt dosiahnuť, je spojenie obývačky a spálne.  

Znie to síce ako výzva, no nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť. V tomto článku preskúmame možnosti, ako prepojiť tieto dva priestory tak, aby ste neprišli o svoje súkromie.

Definujte jednotlivé zóny

Prvým krokom je definovanie zón spálne a obývačky. Aj keď ide len o jeden priestor, je podstatné vytvoriť optické rozdelenie, ktoré naznačí funkciu jednotlivých častí.

Tieto zóny môžu byť rozdelené napríklad nábytkom. Poslúži vám napríklad gauč do obývačky otočený chrbtom k posteli, knižnica alebo paraván. Práve gauč je dôležitým prvkom tohto prepojenia.

Zvoľte si taký, ktorý vám poskytne dostatok priestoru na relax no nezabúdajte ani na jeho vizuálnu atraktivitu. Umiestniť by ste ho mali tak, aby ste naň videli z postele. Tak vznikne dojem jednotného priestoru pre oddych a spánok.

Manželská posteľ môže byť v open space byte skvelým spojovacím prvkom medzi spálňou a obývačkou. Je však dôležité, aby ste posteľ umiestnili tak, aby slúžila ako optický oddeľovač. Skúste ju napríklad postaviť tak, aby bol jej koniec obrátený smerom k obývačke, čím vytvoríte dojem oddelenia bez fyzickej bariéry.

Posteli by ste mali v každom prípade nájsť miesto, na ktorom bude prístupná z oboch strán a zároveň nebude rušiť obývačkovú zónu.

 

 

Ďalším prvkom, ktorý by mal byť súčasťou open space bývania, je dizajnové kreslo. Ide síce o drobnosť, no stane sa perfektným prepojením zón. Zvoľte si také kreslo, ktoré má dizajn a farbu ladiace s celkovým štýlom interiéru. Ideálnym umiestnením je napríklad priestor vedľa konca postele, čím jasne definujete prechod zo spálne do obývačky.

Nezabúdajte na maličkosti

Pri zariaďovaní open space bývania si dajte záležať na výbere vhodnej farebnej palety. Použitie podobných farieb a dizajnu v oboch častiach priestoru vytvorí vizuálny súlad a jednotný štýl. Pomôže vám však aj otvorený nábytok, ako napríklad regály bez zadnej steny, ktoré môžu ešte viac umocniť pocit priestoru bez hraníc.

Obrovský rozdiel dokážu urobiť aj drobnosti, čo v prípade spojenia spálne a obývačky platí dvojnásobne. Poobzerajte sa po dekoratívnych prvkoch, ako sú série obrazov, svetlá alebo rovnaké dekoračné vankúše na posteli a gauči. Aj vďaka tomu dosiahnete dojem jednotného a útulného priestoru.

Na záver vám odporúčame použiť koberec na vymedzenie obývačkovej zóny a priečky alebo závesy na optické oddelenie týchto dvoch obytných častí.

Prepojenie spálne s obývačkou v open space vás môže trochu potrápiť, no ak popustíte uzdu svojej fantázii a všetko si dobre naplánujete, výsledkom bude krásny a funkčný interiér.

 

 

zdroj: freepik