Prečo začať používať bidet?

Prečo začať používať bidet?

Vedeli ste o tom, že pravidelné užívanie bidetu má preventívne účinky proti vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka? Ide o voľbu číslo jeden, vďaka čomu môžete zamedziť vzniku zápalu močových ciest či hemoroidov. Ak sa aj vy pýtate, čo bidet je, ako sa používa a prečo by mal byť súčasťou aj vašej toalety, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Vlastnosti bidetu, o ktorých by ste mali vedieť aj vy

Bidety sa zväčša nakupujú v jednotnom dizajne ako pôvodný kúpeľňový nábytok. Ak bojujete s nedostatkom priestoru, prípadne žijete v malom byte, môžete siahnuť po mikro bidete, ktorý sa dá dodatočne primontovať na ľubovoľný typ záchodovej misy. Bidety, resp. bidetové spršky nezaberajú príliš veľa miesta, keďže vám postačí kúsok priestoru pri záchode. Výhodou je jednoduchá montáž a údržba, čo ocení nejedna žienka. Zariadenie je polohovateľné, nastaviteľné podľa požiadaviek užívateľa, čo je ďalšie plus. Zariadenie je uschované, takže žiadnym spôsobom nenarušuje dizajn interiéru. Je tiež výborným riešením pre osoby so zníženou pohyblivosťou alebo seniorov, pre ktorých je pravidelná hygiena v sprche náročná či priam nemožná.

Ako sa bidetová sprška používa?

S ohľadom na potreby staršej generácie je použitie bidetu praktické a nenáročné. Bidetová sprška je ideálnou voľbou nielen po finančnej stránke, ale hlavne z technického hľadiska je to tá najmenej náročná alternatíva. Bidetová spŕška nezaberie žiadne miesto a skvele si s ňou opláchnete intímne partie priamo na toalete. Čo sa týka spôsobu jej používania, nemusíte sa učiť žiadne  nové triky, pretože funguje na rovnakom princípe ako aj pri klasickom sprchovaní.

Investovať sa oplatí!

Ak ešte ani vy nevlastníte bidet alebo jeho vhodnú alternatívu, určite by ste sa oň mali začať zaujímať. Bidetové sprchové hlavice sú skvelým pomocníkom pre každého, kto si potrpí na dokonalú hygienu. Získate tak nielen pocit čistoty, ale budete sa cítiť oveľa zdravšie a komfortnejšie ako pri klasickom používaní toaletného papieru.