Ratanové kreslá. Sú všade!

Vojdete do kuchyne – sú tam. V zimnej záhrade – sú tam. Na terase – sú tam. A, samozrejme, nesmú chýbať ani pod altánkom či nijakou pergolou, pretože sú moderné, ľahko udržiavateľné a veľmi pohodlné.

Ratanové kreslo je príjemná náhrada plastových stoličiek

Zatiaľ čo kedysi sme boli radi za klasické záhradné zostavy z plastu, dnes už sa dizajn posunul míľovými krokmi dopredu. Chceme byť in, mať vyhranený štýl a prezentovať sa na úrovni ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Ak má záhradný nábytok slúžiť roky a roky aj vyzerať ako nový, vyberajme si materiály, ktoré dlhú životnosť sľubujú. Umelý ratan v rôznych farbách a výpletoch nám vyčarí úsmev na tvári dnes aj o desiatky rokov. Povedali by sme to ale o plastovej záhradnej zostave, ktorú sme strčili do pivnice? Strata pôvodného tvaru, farby a možno aj pár škrabancov nábytku vôbec nepridáva na kráse a môžeme byť radi, že ho nahradilo moderné ratanové kreslo a stolík. Tí náročnejší si dokonca môžu vybrať aj polohovateľné kreslo, vďaka čomu sa na ratanovom kresle môžete aj opaľovať alebo si pospať po nedeľnom obede.Ratanové kreslá. Sú všade!

Čo využitie, to iné ratanové kreslo

Nie je ničím výnimočným uzrieť nábytok pôvodne určený do exteriéru aj v našich interiéroch. Prečo to neskúsiť s prírodnými materiálmi, resp. s materiálmi, ktoré pripomínajú tie prírodné? Umelý ratan je prakticky na nerozoznanie od pravého, no poteší jeho lepšia životnosť a jednoduchšia údržba. Ratanové kreslá s ľahkou, no odolnou hliníkovou konštrukciou si môžete zasunúť za jedálenský stôl, ale budú sa vynímať aj na balkóne, terase či vo vašej zimnej záhrade. Niektoré modely doslova pripomínajú kráľovské kreslá. Majú vysoké opierky chrbta, pohodlné opierky pre ruky a samozrejmosťou sú podušky, vďaka ktorým sedíte ako na obláčiku. No kým tento druh kresiel pôsobí mohutnejšie a je vhodný skôr do väčších priestorov, nižšie kreslá zasa ideálne zapadnú na menšie balkóny a terasy, ale pokojne aj do menšej kuchyne či jedálne. Keďže sú ľahučké a dobre stohovateľné, čoraz častejšie ich vídať aj na terasách kaviarní.

Nájdite si kreslo na mieru

Užšie a vyššie, nižšie a zavalitejšie, ale aj vysoké a široké, ratanové kreslá skrátka prekvapujú rozmanitosťou štýlov, a preto nie je vôbec problém nájsť si kreslo na mieru. Ak budete pozorne sledovať rozmery nábytku, nestane sa, že sa niekam nezmestí alebo nezapasuje ku konferenčnému alebo jedálenskému stolu. Ratanové kreslo odolá UV žiareniu, dažďu, teplému aj naopak studenému počasiu, no na zimu je vhodné ho odložiť alebo aspoň zakryť ochrannou plachtou. Takto mu zabezpečíte dlhú životnosť. Inak je prakticky bezúdržbový, občasné utieranie handričkou alebo prestriekanie prúdom vody ani nestojí za zmienku, pretože sú to bežné úkony ako pri nábytku v interiéri. Veď na čistom kresle lepšie chutí obed aj káva, nehovoriac o trávení času pri rozhovoroch s rodinou a priateľmi. Čím dlhšie plánujete na ratanovom kresle vysedávať, tým by malo byť pohodlnejšie.