Retro nábytok v modernom prevedení ponúka nadčasový dizajn: Ako ho docielite u vás doma?

Retro nábytok v modernom prevedení ponúka nadčasový dizajn: Ako ho docielite u vás doma?

Prečo je retro štýl taký obľúbený a ako ho vkusne zaradiť do moderného interiéru?

Je to určitý trend, ktorý sa v západnej Európe drží už niekoľko rokov a u nás naplno prepukol nedávno. Ak sa vám páčia moderné kúsky, ľahko si nájdete cestu k retro nábytku. Dôležitú úlohu pri ňom hrá jednoduchosť. Keď si pozriete jednotlivé kusy nábytku inšpirovaného dobou minulou, symbolizujú ju elegantné krivky a nenásilné tvary, v neposlednom rade sú to aj energické farby. Štýl vychádzajúci z minulosti sľubuje funkčnosť, každý kúsok nábytku obvykle k niečomu slúži. Obchodníci potvrdzujú, že zákazníci si vyberajú retro kúsky tiež kvôli ich kvalite. S tým samozrejme súvisí aj materiál, ktorým je v mnohých prípadoch vinyl či drevo.

Ako kombinovať retro s moderným interiérom?

Prvky retro dizajnu sú až prekvapivo v súlade s modernou. Ak si kupujete akýkoľvek retro nábytok, obvykle sa stane výrazným, ak nie dokonca hlavným prvkom interiéru. Ak človek kombinuje s citom, elegantný nábytok s nádychom retra je vždy dobrým nápadom. Aké zariadenie si vybrať, aby ste svojmu interiéru vdýchli retro štýl vkusne a nenásilne? Zo zariaďovacích predmetov vyberajte lisované plastové stoličky v mnohých farebných kombináciách. Ak sa chcete vyhnúť prekombinovaniu jednotlivých kusov nábytku, vyberte si ich s kolekcie, ktorá je navrhnutá v rovnakom štýle.

Retro farbami oživíte celú domácnosť

Z farieb voľte svetlo a tmavo sivú, horčicovo žltú, oranžovú, blankytne modrú, olivovo zelenú, jasne a vínovo červenú, citrónovo žltú, bronzovú, ružovú a bledo fialovú. Z materiálov stavte na vinyl, umakart a chróm. Pre retro sú typické svietidlá, lampy a lustre v industriálnom štýle. Nesmú chýbať ani tapety – výraznejšie farebné tapety so vzormi voľte k jednofarebnému nábytku, zaujímavý efekt docielite, keď vytapetujete len časť steny za televízorom, sedacou súpravou alebo za posteľou.