Rozdiel medzi pásovým a kolesovým rýpadlom

Či už sa jedná o kolesové alebo pásové rýpadlom každé ma svoje využitie a výhody. V Európe sú bežnejšie kolesové rýpadla a v Amerike pásové. Je to zapríčinené tým, že v Amerike sa častejšie stavia a pracuje na menej spevnených povrchoch a v Európe naopak na spevnených mestských povrchoch.

Kolesové rýpadlo je veľmi všestranné. Môžete ho vybaviť hydraulickým kladivom alebo inými časťami, ktoré vám pomôžu pri demolácii alebo ťažbe. Tieto stroje je často vidieť pri úprave našich ciest. Je to práve vďaka ich všestrannosti, nakoľko môžu slúžiť na čistiace práce, kosenie, rezanie asfaltu alebo pílení stromov. Vďaka kolesám je na tieto práce vhodný. Naopak pásové rýpadlo by tento povrch mohlo iba zničiť.

Na druhej strane, pásové rýpadlá sú vhodné do ťažkých terénov, kde by ste s kolesovým rýpadlom toho veľa nespravili. Práve vďaka pásom dokážu spoľahlivo spraviť svoju robotu a pomôcť tam, kde je to potrebné.

Hlavný rozdiel medzi pásovým a kolesovým rýpadlom je teda ten, že kolesové rýpadlo je vhodné na práce na spevnenom povrchu a a pásové na menej spevnenom.

Tieto stroje dokážu slúžiť aj ako poľnohospodárske stroje a nemusíte sa báť ich cenovky, nakoľko si môžete zaobstarať dostupnejšie použité stroje, ktoré vám spoľahlivo poslúžia.