Strešná krytina pre moderný dom

Strešná krytina pre moderný dom

Väčšina domov sa v súčasnosti stavia v modernom štýle. S atypickými stavbami sa ako keby roztrhlo vrece. Hlavnými znakmi novostavieb sú zaujímavé prvky v podobe veľkoformátových okien, ostré hrany, prepojenie interiéru s exteriérom a oddychové zóny v podobe presklených terás alebo pergol. Aby moderná novostavba bola dokonalá do poslednej bodky, je nutné nájsť strešnú krytinu, ktorá bude funkčná a zároveň na prvý pohľad vyvolá synchronizovaný pocit.

Prieskumy v obľúbenosti striech dopadli zaujímavo

Stavebné firmy nedávno uskutočnili prieskumy, v ktorých sa mali ľudia vyjadriť, ktorá strešná krytina je podľa nich moderná. Ak si myslíte, že vyhrali klasické pálené škridly, tak ste na omyle. Je síce pravda, že klasike dáva veľa ľudí prednosť a ani za nič sa nechcú dať presvedčiť, že aj iné alternatívy sú rovnako dobré ako škridle. No veľa ľudí už pochopilo, že strecha môže vyzerať ako zo škridiel, ale na jej výrobu sa použijú iné alternatívne materiály. Preto tesne pred klasikou si prvé miesto uchmatli plechové a trapézové strechy. Niektoré plechové strechy môžu vyzerať dokonca ako šindle, napríklad od firmy Blachotrapez. Plechové šindle od Blachotrapez na prvý pohľad spĺňajú prvky ľudovej architektúry. A dobre predsa viete, že tradičné domy sa stávajú trendom. Ak patríte medzi ľudí, ktorým ľudová architektúra nič nevraví, tak si postavte dom v luxusom až futuristom štýle. Aj pre vás Blachotrapez dokáže nájsť strechu, ktorá sa prispôsobí tým najšialenejším architektonickým variáciám. Samozrejme, že moderný vzhľad nie je to jediné, čo plechové a trapézové strechy spĺňajú.

Plechové krytiny striech sú rozumnou voľbou

Pri pohľade na internetové stránky Blachotrapez sa sami presvedčíte, že plechové škridly majú rozmanité tvary a rôzne farebné prevedenia. Vhodné sú na pokrytie šikmých i plochých striech. Nemusíte sa obávať žiadnych mýtov o vlastnostiach plechových striech. Tieto mýty boli už dávno prekonané vďaka novým technologickým postupom. Škridlová krytina z plechu je povrchovo ošetrené polyestrom, hliníkom alebo je jej povrch pozinkovaný. Vďaka tomu sú plechové strechy stabilné, odolávajú akémukoľvek počasiu a nekorodujú. Plech je navyše veľmi ľahký, čo znižuje náklady na výstavbu strechy. Pokladanie plechovej strechy nie je ani časovo náročné, veľké formáty umožňujú rýchle položenie strechy. Plechové strechy odolajú extrémnym výkyvom počasia a každý deň potešia po estetickej stránke.