Toaletný stolík: nevyhnutnosť pre malé aj veľké slečny

Toaletné stolíky nie sú v súčasnosti už tak rozšíreným kusom nábytku, ako to bolo v minulosti. Nie je to však preto, že by sa dámy a slečny  menej parádili, je to skôr preto, že nie je dosť miesta v spálňach a dievčenských izbách, kam tento znovuobjavený kúsok patrí. Avšak aj do malého priestoru sa dá zabudovať kútik pre skrášľovanie, ktorý ocení každá malá aj veľká parádnica.

Toaletný stolík je kúsok nábytku, ktorý nebudete veľmi riešiť pri zariaďovaní izby pre chlapcov. Oproti tomu v dievčenskej izbe rozhodne nesmie chýbať. Nemusíte sa báť, že by sa Vám do izbičky nevošiel, na trhu je v súčasnosti dostať nepočítane riešení detských toaletných stolíkov, ktoré Vám ponúknu dosť úložného priestoru a zároveň nezaberú veľa miesta.

Detský toaletný stolík alebo komoda so zrkadlom?

Najmenšie slečny ešte nemajú toľko kozmetiky ani bižutérie, nepotrebujú preto tak veľký toaletný stolík. Toaletný stolík môžete nahradiť spojením komody a zrkadla. Toto riešenie bude ideálne pre malé izbičky, kde potrebujete maximálne využiť priestor. Komoda Vám síce ponúkne väčší úložný priestor, ten ale nikdy nebude tak dobre rozčlenený, ako ten v klasickom toaletnom stolíku. Navyše nebude možné k nej zaobstarať stoličku, nebude sa preto tak jednoducho využívať.

Často bývajú toaletné stolíky so zrkadlom pre deti dekorované ružovou farbou a doplnené o detský taburet alebo stoličku. Pri skrášľovaní si predsa musia mať slečny kam sadnúť.

Toaletný stolík pre väčšie deti

Väčšie slečny v svojej dievčenskej izbe tiež isto ocenia miesto, kde sa budú môcť pokojne pripraviť do školy a nebudú musieť čeliť netrpezlivému klopaniu na dvere kúpeľne.  Dievčenské toaletné stolíky už potrebujú viac rozdeleného priestoru na všetky poklady, ktoré do nich bude chcieť malá dáma ukryť.

Tu je preto namieste zaobstarať detský kozmetický stolík, ktorý tvorí niekoľko zásuviek s priehradkami I tu je najdôležitejšia horná zásuvka rozdelená na niekoľko priehradiek, kam prehľadne uložíte kozmetiku, hrebene aj bižutériu.

Čo musí toaletný stolík mať?

Nesmieme samozrejme zabudnúť na zrkadlo, to nesmie chýbať. To je alfa a omega každého toaletného stolíka. Postarajte sa aj o primerané osvetlenie zrkadla. Správne osvetlenie je pri kozmetických a zrkadlových stolíkov veľmi dôležité. Snažte sa preto o umiestnenie tohto kusa nábytku uvažovať už pri plánovaní projektu izby. V tmavom kúte by bol slečnám toaletný stolík nanič.

Na trhu je v súčasnosti veľké množstvo modelov kozmetických stolíkov pre deti aj pre dospelých, ktoré možno umiestniť do malých priestorov. U predajcu nábytku ALDO, nájdete najnovšie trendy, medzi ktoré patria napríklad rohové kozmetické stolíky so štýlovými detskými taburetmi.

K dispozícii sú aj stolíky, ktoré majú vysúvací, koľajnicový alebo otáčací systém priehradiek. Získate tak naozaj dobre rozdelené miesto na potreby, ktorý nezaberie veľa priestoru v izbe, a to je pri zariaďovaní malej izby veľmi dôležité.

Vyberať navyše môžete z najrôznejších dizajnov. Od detských dekorácií v sýto ružovej farbe cez jemnejšie dizajny vhodné pre dospievajúce dievčatá, až po moderné alebo rustikálne toaletné stolíky vhodné aj do spální dospelých dám.