Uvažujete nad novým zariadením? Dubový nábytok z masívu vás nesklame

Uvažujete nad novým zariadením? Dubový nábytok z masívu vás nesklame

Na niektoré veci prídu ľudia až časom. Napríklad na to, že na zariadení príbytku sa neoplatí šetriť. Keď kúpite lacný nábytok z drevotriesky, po pár rokoch vás doslúži. Zrazu začnete uvažovať nad tým, ako zariadiť interiér tak, aby vám nábytok vydržal po celý život. Ak stojíte práve pred touto otázkou, zamerajte sa na dubový nábytok z masívu. Zaručujeme, že vás nesklame po stránke kvality i vzhľadu.

Aké materiály sa využívajú na výrobu nábytku

Pred tým, ako si povieme niečo bližšie o tom, že dubový nábytok je dobrá investícia, mali by ste poznať aj iné možnosti výberu materiálu nábytku. Rôzne materiály ponúkajú rôzne výhody a nevýhody. Každý z materiálov môže prispieť k štýlu, pohodliu a trvácnosti nábytku, no tiež dojem z bývania znehodnotiť.

Ako prvé spomenieme drevo, ktoré je tradičným materiálom používaným na výrobu rozmanitého druhu nábytku.

  • Okrem dubového masívu sa využíva na výrobu nábytku borovicové drevo. Borovica je cenovo dostupná a ľahká na spracovanie. Má príťažlivú svetlú farbu. Borovicové drevo je mäkšie a menej odolné voči opotrebeniu.
  • Drevo orecha má bohatú hnedú farbu a výraznú zrnitosť, čo mu dáva luxusný a elegantný vzhľad. Je pevné a odolné. Ide o drahší materiál náročný na opracovanie.
  • Najlacnejším variantom je už spomínaná drevotrieska. Drevotrieska sa vyrába zo spracovaných drevených vlákien, čo z nej robí ekonomickú voľbu. Môže byť pokrytá rôznymi povrchovými úpravami a farbami. Drevotrieska je menej odolná než drevo a náchylná na poškodenie v dôsledku vlhkosti a mechanického namáhania.

Medzi netradičné a moderné materiály na výrobu nábytku patria kov, sklo a plast.

  • Kovový nábytok je obľúbený pre moderný vzhľad. Je ľahký a jednoduchý na údržbu. Kov je však chladný na dotyk a pôsobí veľmi stroho. Je náchylný na poškriabanie.
  • Plastový nábytok je cenovo dostupný, ľahký a jednoduchý na čistenie. Vyrába sa vo veľkom množstve farieb a tvarov, čo umožňuje širokú škálu dizajnových možností. Plastový nábytok je menej trvácny a vyzerá lacno.
  • Sklo vytvára elegantný a moderný vzhľad, vizuálne otvorí priestor. Sklený nábytok je náročný na čistenie.

Najlepšia investícia do vašej domácnosti – dubový nábytok z masívu

Dubový nábytok z masívu je jedným z najobľúbenejších a najtrvácnejších druhov nábytku na trhu. Je určený pre tých z vás, ktorí hľadajú kvalitný, trvanlivý a elegantný nábytok. Ide o nábytok so zárukou toho, že zapadne do väčšiny interiérových štýlov vďaka neutrálnej farbe. Okrem toho je dubové drevo známe svojou vysokou trvácnosťou a odolnosťou. Tento nábytok vám vydrží prakticky celý život. Dubové drevo je ideálny materiál na veľmi namáhané kúsky nábytku ako sú stoličky alebo postele. Po jednoduchom ošetrení olejom a voskom sa stane dubový nábytok z masívu odolným voči škrabancom, opotrebeniu a tlaku.

Dubové drevo má atraktívnu a výraznú zrnitosť, ktorá pridáva do interiéru šarm a prírodný vzhľad. Farebné tóny dubového nábytku sa pohybujú od svetlejších odtieňov až po hlboké, bohaté hnedé tóny, čo umožňuje vytvárať rôzne interiérové štýly. Dubový nábytok z masívu si pokojne kúpte a vždy sa vám podarí dosiahnuť požadovanú atmosféru.