Ako si poradiť s mačkou, ktorá škriabe nábytok a bytový textil?  Kúpte jej škrabadlo

Pre mnohých z nás sú mačky úžasné tvory, bez ktorých si len ťažko vieme predstaviť život. Niekedy nám však naši štvornohí miláčikovia môžu spôsobiť veľa problémov. Platí to aj vtedy, ak sa nudia a nájdu si zábavu v činnosti, ktorá nám ako majiteľom domu nevyhovuje.

Mačka sa musí vedieť zabaviť

Najmä mačiatka a mladé mačky a kocúry sú živé a potrebujú veľa podnetov, aby sa zabavili. Ak tomu tak nie je, hľadajú spôsoby, ako sa odreagovať, vybiť nahromadenú energiu, ale aj "nabrúsiť si pazúriky", pretiahnuť sa atď. A práve škrabkanie pohovky, cupkanie vankúša, ťahanie záclony a podobné činnosti sú ich veľkým koníčkom.

Aby ste tomu zabránili, môžete mačkám kúpiť najrôznejšie hračky. Pomocou mačacieho škrabadla im môžete poskytnúť oddych, súkromie a veľa zábavy. Škrabadlá pre mačky sa vyrábajú v mnohých veľkostiach, farbách, s rôznymi variáciami z hľadiska materiálov a aktivít.

Môžete si napríklad vybrať čiernohnedý model, ktorý obsahuje 2 domčeky pre mačky, 4 miesta na odpočinok, 3 hracie myši a dva schodíky. Toto škrabadlo je pokryté plyšom a sisalom. Aktuálne ho môžete kúpiť na Hawaj.cz so zľavou 51 % z pôvodnej ceny.

Mačka potrebuje aj súkromie, ktoré jej toto škrabadlo poskytne

Každá mačka potrebuje miesto, kde sa môže počas dňa schovať. Či už pred malými deťmi, alebo len keď chce byť sama, ako my. Škrabadlá s domčekmi, schodíkmi a odpočívadlami sú vo väčších verziách vhodné aj pre dve mačky naraz. Najmä keď má vaša mačacia mama mačiatka, škrabadlo oceníte vy, ona aj mačiatka.

Škrabadlo prispôsobte interiéru

Škrabadlá pre mačky môžu byť aj interiérovou dekoráciou, ktorá dotvára atmosféru interiéru, v ktorom žijú mačky. Ak máte dostatok priestoru, môžete kombinovať aj menšie a väčšie modely škrabadiel. Menšie škrabadlo pre mačky HAWAJ 138 cm s leopardím vzorom je veľmi pekné a neprehliadnuteľné. Má 1 domček pre mačky, 3 miesta na odpočinok, 4 hracie myši a schodíky. Je potiahnuté plyšom a sisalom.

Škrabadlo pre mačky HAWAJ 90 cm v antracitovej farbe je veľmi príjemné. Vďaka jeho výške si ho môžete ľahko vziať so sebou na víkend na chatu alebo kamkoľvek, kam jazdíte autom, a vziať svoju mačku so sebou.

Pozrite si kompletnú ponuku lacných škrabadiel v dobrej kvalite na Hawaj.sk . Vy aj vaša mačka budete spokojní.