Váš tajný spojenec pre útulný domov

Váš tajný spojenec pre útulný domov

Sychravé a daždivé jesenné dni sú tu a s nimi aj lístie a piesok, ktoré dotiahnete do predsiene na topánkach napriek úprimnej snahe rohožiek pomôcť vám. A potom sa na vašich ponožkách roznosia ešte ďalej. Ak máte aj štvornohého domáceho miláčika, máte do večera isté, že vstup do vášho príbytku bude pripomínať chodník. Pomoc je jednoduchá – majte pri vchodových dverách tyčový vysávač. Je pripravený okamžite poslúžiť; navyše je ľahký, nepotrebuje kábel a takmer nič neváži. Upratovanie, a to nielen pri vchode, s ním zvládnu dokonca aj deti.

Užite si každý deň

Nekonečný neporiadok však nie je len pri vchodových dverách. Určite to poznáte aj vy: pripravíte niečo chutné, a kým to zjete, na stole, pod stolom a za chvíľu aj na pohovke je množstvo omrviniek. Ale prečo sa hnevať a kaziť si náladu? Možno to boli pre vašich blízkych práve tie najkrajšie chvíle z celého dňa.

Namiesto dlhých rečí dajte deťom do ruky ručný vysávač – zvyčajne tvorí pohonnú jednotku tyčového vysávača a dá sa z neho ľahko vybrať. Práve na to je určený. V okamihu dokáže vyčistiť aj interiér auta, v ktorom sú viditeľné pozostatky po návšteve rýchleho občerstvenia alebo tréningu na ihrisku. Keď budete brať upratovanie ako hru, s týmto šikovným pomocníkom „sa to“ vlastne urobí samo. Tentoraz doslova.

Dosť energie na upratanie celého domu

Kvalitný tyčový vysávač poznáte tak, že má lítiové batérie, ktoré sa rýchlo nabíjajú a dlho vydržia. Napríklad vysávač Gorenje SVC216FR poháňa šesť najnovších Li-ION batérií s časom prevádzky až 38 minút – v závislosti od nastavenej rýchlosti, typu podlahy a zvoleného výkonu. Čo stačí na to, aby ste upratali celý byt naraz.

„Vďaka kapacite 2 000 mAh nepocítite počas prevádzky žiadnu stratu sacieho výkonu. Aj keď sú batérie na polovičnej kapacite, vysávač bude stále podávať najvyšší výkon. Má tiež kratší čas nabíjania, len 6 hodín,“ hovorí Jana Neuszerová, odborníčka značky Gorenje.

Spomínaný vysávač Gorenje SVC216FR na pohodlné suché vysávanie je vybavený účinnou turbo kefou s vlastným elektromotorom a výkonným LED osvetlením, ktoré posvieti na tmavé priestory, zatiaľ čo flexibilný kĺb uľahčuje prístup do ťažko prístupných miest za skriňami, pod pohovkami alebo nízkymi stolmi.

K príslušenstvu patrí aj štrbinový nadstavec na vysávanie úzkych priestorov a štrbín napríklad medzi časťami čalúnenia a kefový nadstavec na šetrné vysávanie prachu z nábytku, svietidiel atď. Vďaka sklopnej rukoväti zaberá vysávač málo miesta a v prípade potreby sa dá odložiť aj do skrine. Patrí do radu G-Force Free, ktorý za svoj krásny dizajn a praktickosť získal prestížne ocenenie Red Dot Design Award. Jeho cena je 159 EUR.

 

sk.gorenje.com