Vyberáte vírivku? Poradíme vám, ako na to!

Ak máte doma hydromasážnu vaňu, určite sami veľmi dobre viete, aké výhody prináša relax v horúcej vode. Hydromasážne vane sú fajn, no ak chcete relax dopriať viacerým kamarátom či rodinným príslušníkom zároveň, sú priestorovo nedostačujúce. Práve tu sa k slovu dostávajú vírivky, inak nazývané aj jacuzzi. Ak chcete priestory na plávanie, zaobstarajte si radšej bazén s protiprúdom, vírivky sú totiž určené výhradne na relax. V tejto oblasti však doslova vynikajú. Ako postupovať pri výbere?

Mobilná verzus klasická vírivka

Ak chcete jednoduchšiu a menšiu vírivku za čo najlepšiu cenu, ideálnym riešením budú mobilné vírivky. Tie majú typicky nafukovaciu konštrukciu, stačí ich tak jednoducho postaviť na požadované miesto, nafúkať a relax sa môže začať. Aj mobilné vírivky majú trysky, ktorými masírujú telo, ich funkcionalita je však voči klasickým vírivkám mierne obmedzená. Na druhej strane ich však môžete jednoducho prepravovať.

Klasické vírivky sa delia na dva typy – voľne stojace a zapustené do zeme. Vyrábané sú z PVC alebo akrylátu. Výhodou zapustenej vírivky je jednoduchší prístup, nevýhodou je však potreba jamy. Voľne stojace vírivky stačí umiestniť na dobrý podklad a nemusíte riešiť žiadne výkopové práce.

Čo budete potrebovať?

Vírivky môžete napúšťať externou hadicou, pri klasických nemobilných vírivkách sa však zväčša využíva zabudovaný napúšťací ventil, ktorý je napojený priamo na vodovod. Vírivka sama vodu zohrieva a udržiava jej teplotu. Kvôli vypúšťaniu vody je potrebné napojiť vírivku aj na odpad. Zabúdať by ste nemali na filter, ktorý je pri pevných vírivkách často súčasťou samotnej vírivky a stará sa o čistotu vody. Dobré je do vody pridávať chlór, prípadne iné chemické látky určené do víriviek, ktoré sa postarajú o hygienickú vodu.

Jacuzzi je skvelá vec, ktorú môžete využívať tak v lete, ako aj v zime. Tak doprajte si vytúžený relax aj vy!