Benefity letných pneumatík, ktoré by mal poznať každý vodič

Hlavnou výhodou letných pneumatík je to, že poskytujú silnú priľnavosť na suchých a mokrých cestách, a to predovšetkým počas horúcich letných dní. Gumová zmes, z ktorej sú letné pneu vyrobené, sú dostatočne tvrdé, aby mali lepšie brzdné vlastnosti na mokrej vozovke. Pýtate sa, aké ďalšie výhody poskytujú letné pneumatiky?

Prvotriedna bezpečnosť na vyhriatej i mokrej vozovke

Ďalšou výhodou investovania do vysokokvalitných letných pneumatík je prvotriedna bezpečnosť a plynulosť na vozovke. Totiž, ako náhle sa počasie zahreje, zimné pneumatiky sú náchylnejšie na zhoršenie vlastnosti, ba dokonca môžu závažne ohroziť bezpečnosť cestnej premávky. Pokiaľ dezén zimných pneumatík príde do styku s vyhriatou vozovkou, teplo spôsobené zvýšeným trením môže stlačiť gumu. Čo sa týka letných pneumatík, tie sú špeciálne navrhnuté tak, aby zvládli zvýšené trenie, ktoré vzniká pri jazde v teplých poveternostných podmienkach.

Vyhnite sa aquaplanningu

V neposlednom rade majú letné najlacnejšie pneumatiky účinnú prevenciu voči vzniku aquaplanningu. Aquaplanning je neschopnosť riadenia vozidla kvôli prebytočnej vode, ktorá je nahromadená na vozovke. Letná pneumatika má jedinečné drážky, ktoré účinne odstraňujú vodu medzi pneumatikou a povrchom vozovky a zároveň poskytujú lepšiu kontrolu nad vozidlom pri jazde na mokrej vozovke. Aj keď zimné pneumatiky majú kvalitné drážky, v porovnaní s letnými pneumatikami sú oveľa hrubšie, pretože sú určené na tlačenie silnejších prvkov ako je sneh či ľad.

Nechajte si poradiť od odborníkov

Ak aj vy hľadáte kvalitné letné pneumatiky Continental, neváhajte a poraďte sa so skúsenými odborníkmi, ktorí majú v tomto smere bohaté skúsenosti. Testy pneumatík vám môžu uľahčiť výber, no konečné rozhodnutie by ste mali dôkladne zvážiť.