Aj detská izba potrebuje interiérový dizajn

Interiérový dizajn je čoraz viac žiadanejšou záležitosťou. Možno sa aj vám stalo, že ste prerábali domácnosť a v momente, keď ste vyberali podlahu, obklad alebo farby ste zistili, že to akosi k sebe nepasuje. Práve toto je moment, kedy by sa každému z nás hodil po boku interiérový dizajnér, ktorý presne vie, čo k sebe patrí a čo skombinovať v žiadnom prípade nemôžeme. Tak, ako potrebuje dizajn celý dom, nemal by vynechať ani detskú izbu. Ide o výnimočný priestor pre každé jedno dieťa, kde trávi väčšinu svojho času.

Vaša ratolesť by sa v tejto miestnosti mala cítiť čo najlepšie, pričom by v nej mala rozvíjať kreativitu, umenie a dobrý vkus. Zladiť všetko dokopy nie je vždy jednoduché a to najmä vtedy, ak chcete aby sa v nej dieťa cítilo čo najlepšie. Súčasťou každej detskej by mali byť nielen potrebné veci ako je posteľ, stôl, skriňa a hračky, ale aj rôzne dekorácie. Vďaka nim bude priestor útulnejší ako si viete predstaviť a dieťaťu pomôžete rozvíjať jeho kreativitu už od útleho detstva. Skombinovať to všetko býva zložité, no inšpiráciu môžete nabrať u Lilcastle. Ide o internetový obchod s detskými dekoráciami, ktoré sú inšpirované samotnými deťmi. Výrobcovia spolupracujú so slovenskými ilustrátormi, ktorí svojou originálnou prácou v súčasných trendoch vedia splniť takmer každé jedno želanie. Ak máte presnú predstavu o vzhľade detskej izby, no nenašli ste vhodné dekorácie, na Lilcastle ich určite objavíte.

Vyberať si môžete nielen z kategórie pre chlapcov a dievčatá, ale aj podľa záujmov a koníčkov vašej ratolesti. Zaujímavou pre vás bude kategória PICK YOUR COLOR, kde si viete doladiť požadovaný odtieň farby, ktorý potrebujete. Ak ste našli obraz vhodný do izby no potrebujete iný odtieň alebo farbu, nie je to žiadny problém. Zákazník Lilcastle si môže vybrať presne to, čo sa mu hodí. Vďaka tejto možnosti nemusíte navštíviť niekoľko obchodov, aby ste dieťaťu splnili sen o dokonalej izbe, ktorú si vysnívalo. Stačí vám navštíviť spomínaný obchod a nájdete tak obrazy, ktoré potešia každého.

Aj farba ovplyvňuje myslenie dieťaťa

Hoci si to mnohí nepripúšťajú, no aj taká vec ako je farba detskej izby dokáže ovplyvniť vývoj človeka. Výber odtieňa by ste preto nemali podceňovať a vyberať by ste mali podľa povahy a požiadaviek vašej ratolesti. Ak máte príliš aktívne dieťa, je dobré ho trochu skrotiť pokojnou modrou alebo zelenou. Naopak, ak by ste chceli aby malo viacej energie, doprajte mu bývanie v červenej alebo žltej izbe. Nezabúdajte však na doladenie vhodných dekorácií, ktoré rozhodujú nielen o dizajne, ale aj pocitoch v priestore.

Nie je nič jednoduchšie, ako rozvíjať detskú kreativitu už od narodenia, stačí vám na to pár dekorácií.