Máte problém s túlavými zvieratami? Zbavte sa ich tým najhumánnejším spôsobom

Patríte k ľudom, ktorí majú neustály problém s prítomnosťou túlavých psov alebo mačiek? Pravdepodobne nie ste na svete sami, no nie každý prišiel na to, ako sa týchto neželaných hostí zbaviť. Túlavé zvieratá v blízkosti vášho domu alebo dokonca na vašom pozemku môžu spôsobiť nielen neporiadok, ale predstavujú aj riziko ohrozenia. Vystavený nebezpečenstvu tak môžu byť nielen dospelí, ale aj deti a váš domáci miláčik či zvieratá určené na chov.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa ich môžete zbaviť, no poznáme aj humánne riešenie vhodné pre každého. Je ním odpudzovač mačiekodpudzovač psov, ktorý už slúži veľkému množstvu ľudí. Použiť ho môžete nielen vonku, ale dokonca aj v interiéri, kam sa radi dostávajú práve mačky. Tie vyhľadávajú potravu a ľudskú spoločnosť, no nie každý má o ne záujem. Okrem toho túlavé zvieratá môžu byť nielen agresívne a nebezpečné, ale môžu so sebou priniesť aj rôzne choroby. Vo všeobecnosti existuje veľmi veľa dôvodov, prečo by sa mal človek túlavým zvieratám vyhýbať, no nie každému sa to darí. Problém majú najmä obyvatelia na vidieku, kde je koncentrácia mačiek a psov o niečo väčšia.

Keďže zvieratá nerozlišujú hranice pozemku tak ako ľudia, dostanú sa k vám na záhradu alebo dvor hocikedy sa im zachce. To však môže byť minulosťou vďaka jednoduchému prístroju dostupnému pre každého. Odpudzovač psov a mačiek využíva ich vysokú citlivosť sluchu a vysiela pre ne nepríjemné ultrazvukové signály. Tie im dajú najavo, že by sa mali vzdialiť a k plašiču sa nepribližovať. Zvieratá sa tak budú držať za hranicami miesta, ktoré bude prístrojom chránené. Odpudzovač má rozdielnu účinnosť v interiéri (250m2) a v exteriéri (12m). Umiestniť ho môžete presne tam, kde je so zvieratami najväčší problém.

Ako vyriešiť problém s vtákmi

Takýmto humánnym spôsobom sa dokážete zbaviť aj vtákov, ktoré vám vedia poriadne znepríjemniť život. Hoci nie sú nebezpečné, dokážu narobiť veľa škody a neporiadku. Okrem toho, že ničia úrodu ohrozujú ľudí aj rôznymi prenosnými chorobami. Vyriešiť tak dokážete aj problém s operencami a to jednoduchým spôsobom.

Stačí si zaobstarať plašič vtákov, ktorý funguje na rovnakom princípe ako odpudzovač psov a mačiek. Vďaka ultrazvukovým signálom dá vtáctvu jasne najavo, že sa majú od vášho pozemku vzdialiť a nájsť si na pobyt iné miesto. Tento malý a účinný prístroj môžete použiť nielen v rodinných domoch, ale dokonca aj v bytoch. Tam býva veľkým problémom prítomnosť vtákov na balkóne alebo terase, kde robia neporiadok svojimi výkalmi. Neupratujte po nich každý deň, ale zbavte sa ich nadobro pomocou jedného malého prístroja. Plašiče sú pre ľudí úplne neškodné a preto ich môžete používať aj v blízkosti detí.